Łódź Maraton Dbam o Zdrowie. Czy będzie rekord Polski?

37 sekund zabrakło rok temu Karolinie Jarzyńskiej do pobicia rekordu kraju na Łódź Maraton Dbam o Zdrowie. Czy w tym roku się to komuś uda? Bardzo możliwe! Udział w imprezie zapowiadają czołowi zawodnicy. Organizatorzy przygotowali ciekawe wydarzenie na ogromną skalę.

Gotowi do biegu? Czas wielkiego startu to 13 kwietnia! W Łodzi po raz trzeci odbędzie się Łódź Maraton Dbam o Zdrowie. Głównej rywalizacji na dystansie ponad 42 kilometrów towarzyszyć będą różne atrakcje. Warto też zauważyć, że jest to pierwszy w Polsce bieg uliczny certyfikowany przez IAAF.

Zobacz też: Biegaj krócej, żyj dłużej - nowe, zaskakujące badania!

Maraton w Łodzi

Organizatorzy spodziewają się aż 5000 zawodników z ponad 30 krajów. Rywalizacja będzie niezwykle zacięta. W poprzedniej edycji zwyciężczyni, Karolinie Jarzyńskiej, zabrakło zaledwie 37 sekund do poprawienia rekordu Polski! Jej wynik wynosił 2 godziny 26 minut i 44 sekundy. Również pozostali zawodnicy czołówki mieli znakomite wyniki. I wszystko wskazuje na to, że w tym roku będzie jeszcze lepiej!

Belachew Amete z Etiopii (ubiegłoroczny zwycięzca), Stephen Kibiwot z Kenii (drugi w zeszłym roku, jego rekord życiowy wynosi 2:07:54), Yared Shegumo czy Marcin Chabowski - to kilku zawodników, którzy zapowiedzieli udział w tegorocznym maratonie. Nie zabraknie też samej Karoliny Jarzyńskiej, znakomitej polskiej biegaczki, która bardzo chce pobić wreszcie rekord kraju. Trasa wyścigu jest szybka i płaska, co daje duże nadzieje na sukces.

Motywacja do walki o podium jest tym większa, że zwycięzcy - zarówno w kategorii mężczyźni, jak i kobiety - wygrają aż 15 tysięcy dolarów. Dodatkowe nagrody przyznawane są dla najlepszych zawodników z Polski, ponieważ organizatorom zależy na promocji sportu w naszym kraju.Bieg Dbam o Zdrowie

Program imprezy przewiduje oprócz głównego biegu na dystansie 42,2 km bieg towarzyszący na dystansie 10 km oraz biegi dla młodzieży.

Co więcej, 11 i 12 kwietnia odbędą się również Piknik Rodzinny Dbam o Zdrowie i targi sportowe Expo Run&Fun. W Atlas Arenie pojawi się kilkudziesięciu wystawców. Będzie to okazja, by poznać i kupić różne akcesoria związane ze sportem. Na scenie w centralnej części prowadzone będą seminaria o tematyce sportowej, pokazy mody, prezentacje produktów czy konkursy.

Czytaj też: I Ty możesz przebiec maraton!

Zawodnicy do Łódź Maratonu przygotowują się już od zeszłego roku. Organizator imprezy na wiele sposobów im przy tym pomaga. Organizowano biegi w różnych miastach, wspólne treningi, udostępniono praktyczną aplikację do planowania treningów, wreszcie - w Internecie ćwiczących wspierają eksperci podsuwający różne wskazówki.

Łódź Maraton Dbam o Zdrowie otrzymał od IAAF (International Association of Atheletics Federation) prestiżowy tytuł Bronze Label Road Race. To pierwsze takie wyróżnienie dla biegu w Polsce, a i w skali świata IAAF certyfikuje zaledwie 56 maratonów.

13 kwietnia w Łodzi zapowiada się więc bardzo ciekawa impreza. Zawodnicy startują o godzinie 9:00 na al. Unii Lubelskiej (obok Aquaparku Fala). Czy jeszcze można się zgłaszać? Tak! Zamknięcie rejestracji internetowej nastąpi 4 kwietnia, a osoby, które nie zdążą, mogą skorzystać z opcji późnej rejestracji w dniach 11 i 12 kwietnia.

Sponsorem tytularnym Łódź Maraton Dbam o Zdrowie jest spółka DOZ S.A, właściciel największej w Polsce sieci Aptek Dbam o Zdrowie.

Więcej informacji na www.lodzmaraton.plZobacz też: Ruszaj po zdrowie, czyli 7 zalet biegania.

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA