Lomi Lomi – masaż z Hawajów

Lomi Lomi jest wspaniałym masażem na całe ciało o wszechstronnym działaniu. Pomaga uwolnić się od przykrych wspomnień i traumatycznych wydarzeń oraz skoncentrować się na tym, co jest tu i teraz. Wyzwala pozytywną energię i chęć do życia. Wykonuje się go głównie przedramionami. Ruchy masażysty są długie, miękkie i płynne, umiejętnie połączone z krokiem tanecznym.

Spis treści

Ojczyzną Lomi Lomi są Hawaje. Dawniej masaż ten robili szamani, którzy łączyli go ze świętym tańcem, wykonywanym wokół kamiennego ołtarza, stąd nazywano go masażem świątynnym. Rytuał ten przeznaczony był dla władców i dostojników państwowych, zwłaszcza przed ważnymi dla nich wydarzeniami lub podjęciem przez nich doniosłych politycznie decyzji.

Znajdź: Ukojenie w masażu Abhyanga

Działanie masażu Lomi Lomi:

• niweluje napięcia
• odstresowuje
• rozciąga mięśnie
• stymuluje stawy
• poprawia energetykę ciała
Lomi Lomi przeznaczony jest dla osób zestresowanych, żyjących szybko, w napięciu, pragnących się zrelaksować zarówno fizycznie, jak i psychicznie.  Polecany jest również tym, którzy przygotowują się do zmian w życiu. Pacjent po masażu ma wrażenie lekkości, błogości, zadowolenia, spełnienia i postrzega siebie jako człowieka, przed którym świat stoi otworem i który nie lęka się żadnych zmian.Świece, muzyka, odprężenie

Masaż Lomi Lomi daje szczególne efekty, jeśli odbywa się w odpowiedniej, działającej na wiele zmysłów oprawie. Zwykle wykonywany jest w ciepłym, przytulnym pomieszczeniu, przy zapalonych świecach i włączonej muzyce relaksacyjnej oraz przy użyciu olejków eterycznych. Masażysta podgrzewa mieszankę oleju do masażu i aplikuje go na skórę. Sam masaż obejmuje całe ciało – plecy, następnie podudzia, ramiona, nogi, stopy, brzuch, klatkę piersiową, kark, ręce, dłonie, twarz i głowę.
„Wszyscy żyjemy szybko, intensywnie, a nasze życie nie pozbawione jest stresu. Ten półtoragodzinny masaż przeniesie każdego na niezapomnianą płaszczyznę doznań. W mojej praktyce poznałam wiele osób, które raz w tygodniu pojawiają się na Lomi Lomi. Pomaga im to uporać się ze stresem całego tygodnia. Podczas masażu Lomi Lomi powinniśmy wyłączyć kontrolę nad tym, co dzieje się wokół oraz myśli o mankamentach swego ciała. Po powrocie do domu powinniśmy pić dużo czystej wody, głęboko oddychać, posłuchać relaksującej muzyki” – powiedział Cezary Wolski - masażysta, biomasażysta i refleksolog z DS Instytut w Warszawie.

Czytaj: Masaż wspomaga leczenie cellulitu

Oceń artykuł

(liczba ocen 16)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!