Mammobusy ruszyły w Polskę

Starszy niż rok
Jeśli nie zrobiłaś sobie jeszcze badania piersi, masz teraz niepowtarzalną okazję. W Polskę ruszyły mammobusy, w których panie mogą zrobić sobie mammografię zupełnie za darmo. 
 

Inicjatorem akcji jest Centrum Usług Medycznych FADO - lider pod względem jakości i liczby badań mammograficznych w Polsce. W 2009 roku Centrum wykonało ponad 135 tys. badań, w 2010 roku -ponad 165 tys., a w 2011 roku przekroczyło próg 200 tys. badań rocznie. Większość badań wykonywanych jest w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, który jest częścią Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych. Przeczytaj także: Rak piersi: leczenie operacyjne i radioterapia

Mammobusy w Polsce

Mammobusy każdego miesiąca odwiedzają ok. 150-200 miast. Badania skierowane są do pań w grupie wiekowej 50–69 lat, jednak po przedstawieniu zaświadczenia o braku przeciwwskazań do badania mogą mu się poddać również kobiety, które przekroczyły 35. rok życia. Opisem badań zajmują się skrynerzy (w tym audytorzy kliniczni i eksperci centrów onkologii w Warszawie i Bydgoszczy). Od 2008 roku FADO wprowadziło zasadę podwójnego odczytu badań – każde badanie jest analizowane niezależnie przez dwóch radiologów. 

Rejestracji na badanie można dokonać telefonicznie pod numerem 801 080 007 lub 58-666-2444 albo przez stronę internetową www.fado.pl.

Przeczytaj także:

Zmiany nowotworowe piersi – nie każda z nich to rak

Rak piersi: chemioterapia i hormonoterapia

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA