Masz problem z suchą skórą? Sprawdź, jaki krem jest dla ciebie odpowiedni

Skóra sucha niekorzystnie reaguje na różne czynniki zewnętrzne, jak chociażby: słońce, wiatr czy klimatyzację.
Masz problem z suchą skórą? Sprawdź, jaki krem jest dla ciebie odpowiedni

Artykuł sponsorowany

W przypadku suchej skóry często pojawia się uczucie szorstkości i ściągnięcia. Istnieją skuteczne rozwiązania z pielęgnacją suchej skóry, jednak należy zwrócić uwagę na to, jaki kosmetyk stosujemy i czy jest on na pewno odpowiedni dla naszej skóry.

Charakterystyka skóry suchej

Sucha skóra jest jasna i cienka, prześwitują przez nią naczynia krwionośne, nadając jej różową barwę. Jest ponadto matowa i wykazuje większą skłonność do występowania zmarszczek. Odpowiada za to niedostateczna ilość lipidów produkowanych przez naskórek. Lipidy bowiem, stanowią warstwę ochronną skóry, dzięki której woda nie przedostaje się poza jej obręb a ich odpowiednia warstwa gwarantuje właściwe nawilżenie skóry.

Wybór kremu

W przypadku skóry suchej i wrażliwej warto unikać szkodliwych warunków zewnętrznych i stosować optymalną dietę, ale konieczne jest również stosowanie odpowiedniego kremu nawilżającego. Tutaj powstaje pytanie: jaki krem wybrać? Aby na nie odpowiedzieć, warto przeanalizować skład wybranego kremu nawilżającego. 

W składzie kremu warto szukać  kwasu  hialuronowego, który jest doskonałym źródłem nawilżenia skóry. Ze względu na malejącą zawartość kwasu hialuronowego w skórze, warto regularnie go uzupełniać. Kolejnym składnikiem, kremów jest beta-glukan. Ten związek oprócz silnych właściwości nawilżających, stanowi świetną ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Dopełnieniem wymienionych składników jest mocznik, bardzo polecany przez specjalistów. Mocznik ma miejscowe działanie intensywnie nawilżające a przy tym działa przeciwświądowo i zmiękczająco.

Reklama

Rekomendacja

Po dobrej jakości produkt na pewno warto wybrać się do apteki. My rekomendujemy krem Poldermin, który jest polecany do pielęgnacji skóry suchej. Poldermin można stosować również do łagodzenia przebiegu atopowego zapalenia skóry, kontaktowego zapalenia skóry oraz łuszczycy.

Wskazania do stosowania:

  • Atopowe zapalenie skóry
  • Kontaktowe zapalenie skóry
  • Łuszczyca
  • Po zabiegach medycyny estetycznej
  • Po opalaniu
  • Do codziennej pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej, atopowej

Producent: Pater Laboratorium, ul. Kołłątaja 28, 05-092 Łomianki. Dystrybutor: Polfa Tarchomin S.A., ul. Fleminga 2, 03-176 Warszawa, tel.: (22) 510 80 01.

Artykuł sponsorowany.

Reklama

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

<-- popup -->