Maszerujemy z różową wstążeczką!

W najbliższą sobotę 13 czerwca ulicami Warszawy przejdzie kolejny AVON Walk – Marsz Różowej Wstążki. Inicjatywa ta od wielu lat pomaga kobietom w walce z rakiem piersi. Po marszu na Polach Mokotowskich uczestnicy będą mogli skorzystać z porad lekarzy specjalistów i zrobić badania USG. Nie zabraknie też dobrej zabawy.

Marsz Różowej Wstążki to inicjatywa marki Avon oraz Stowarzyszenia Amazonki Warszawa-Centrum. Celem działań jest szerzenie wiedzy na temat profilaktyki raka piersi i uświadomienie, że wcześnie wykryty nowotwór to nie wyrok. W tym roku przejście ulicami Warszawy to coś więcej niż symbol solidarności z kobietami, które walczą z rakiem piersi, to prawdziwa pomoc. Każde dwie osoby, które zdecydują się wziąć udział w marszu, przyczynią się dofinansowania przez markę AVON jednego badania USG piersi. Hasło tegorocznego AVON Walk brzmi: "Zabierz swoje przyjaciółki na marsz".

Przeczytaj także: Wszystko, co musisz wiedzieć o mammografii

Marsz Różowej Wstążki

Jak przyłączyć się do tej inicjatywy? W niedzielę 13 czerwca z Placu Teatralnego w Warszawie o godzinie 12.00, w stronę Pola Mokotowskiego, ruszy AVON Walk - Marsz Różowej Wstążki. Na Polu Mokotowskim, poza najważniejszym punktem programu, którym będą porady lekarskie specjalistów i badania USG, uczestników czeka wiele atrakcji, m.in. koncert Kayah, konkursy z nagrodami, kursy zumby i jogi, gry i zabawy dla dzieci, strefa dla mężczyzn oraz strefa piękna.

Nie zabraknie Ambasadorów marki AVON: Joanny Koroniewskiej, Małgorzaty Sochy, Magdaleny Stużyńskiej, Anity Sokołowskiej oraz Krzysztofa Hołowczyca. Imprezę poprowadzi duet Dorota Wellman oraz Marcin Prokop.

Czytaj także: Kto jest narażony na raka piersi

Kampania przeciwko rakowi piersi prowadzona jest w Polsce od 1998 i jest to jedna z większych inicjatyw społecznych w naszym kraju. Jej zadaniem jest niezmienne przypominanie, że nowotwór piersi można wyleczyć, a jedynym i najskuteczniejszym sposobem na jego wczesne wykrycie oraz zapobieganie rozwojowi choroby jest regularne wykonywanie badań profilaktycznych.

Przeczytaj także: Rak piersi: leczenie operacyjne i radioterapia

Czytaj także: Czym jest mastopatia i jakie są metody wykrywania raka

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA