Nowy sklep

już ON-LINE

Medycyna estetyczna na straży piękna

Choć medycyna estetyczna bywa mylona z chirurgią plastyczną, nie oznacza tego samego. Podstawową różnicą pomiędzy nimi jest bowiem nieużywanie skalpela podczas zabiegów.
 Choć medycyna estetyczna bywa mylona z chirurgią plastyczną, nie oznacza tego samego. Podstawową różnicą pomiędzy nimi jest bowiem nieużywanie skalpela podczas zabiegów.

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej koncentrują się wokół zabiegów odmładzających, upiększających i polepszających samoocenę. Gdy mówimy o medycynie estetycznej – myślimy o wielu rodzajach zabiegów. Wykonują je różnego typu specjaliści: stomatolodzy, ortodonci, okuliści, dermatolodzy itd. Ekspertem do spraw medycyny estetycznej może zostać każdy lekarz dokształcający się w tym zakresie.

Ginekologia estetyczna – co to takiego?

Operacje plastyczneWystępuje on w organizmie człowieka naturalnie. Powoduje napięcie i elastyczność skóry. Ma postać żelu. Wstrzykuje się go pacjentom strzykawką w małych ilościach i w różnych częściach twarzy. Po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych czynności.W procesie wygładzania zmarszczek stosuje się działanie toksyny botulinowej, która hamuje uwalnianie acetylochuliny. Ta z kolei odpowiada za przekazywanie impulsów między nerwami a mięśniami. Blokowanie tego procesu skutkuje rozluźnieniem mięśni i wygładzeniem zmarszczek.Kwas hialuronowy

Występuje on w organizmie człowieka naturalnie. Zabieg może być trochę bolesny. Konieczne jest znieczulenie. Kwas hialuronowy wstrzykuje się w usta cienką igłą. Po kilkudziesięciominutowym zabiegu może wystąpić opuchnięcie warg. Efekt utrzymuje się około 10 miesięcy. Zabiegi należy powtarzać co około 6 miesięcy.To bezpieczna metoda, ponieważ wykorzystuje się w niej własna tkankę tłuszczową, co zmniejsza ryzyko powikłań. Metodę tę można stosować w przypadku uzupełniania niedoboru tkanek miękkich na twarzy, złagodzenia rysów twarzy, wypełnienia zmarszczek, wypełnienie ubytków po operacjach czy po wypadkach i liftingu twarzy czy szyi.W określone miejsca ciała wstrzykuje się igłami fosfatydylocholinę, która powoduje rozrywanie błony komórek tłuszczowych i rozpad trójglicerydów. Później z lipoproteidami następuje ich transport do wątroby. Tam z kolei tłuszcze są rozkładane, a następnie wydalane z organizmu. Zabieg jest bezbolesny, jeśli nie liczyć ukłuć igłą.W skórę wstrzykuje się toksynę botulinową, która blokuje działanie nerwów kontrolujących gruczoły wydzielania zewnętrznego. Powoduje to blokadę wydzielania się potu. Zabieg należy powtórzyć po 6-12 miesiącach.W trakcie zabiegu występuje wzmożony przepływ krwi oraz chłonki. Zmniejsza się proces włóknienia tkanki łącznej. W konsekwencji dochodzi do redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Zobacz też: Masaż wspomaga leczenie cellulitu.Peelingi to zabiegi złuszczające naskórek, a także część skóry właściwej. Można je przeprowadzać metodą chemiczną, fizyczną i mechaniczną. Dzielimy je na powierzchniowe, średniogłębokie i głębokie. Stosuje się je przy trądzikach, przebarwieniach i bliznach lub po to, by zatrzymać efekt starzenia.Podczas zabiegu dokonuje się korekcji przebarwień skóry, leczenie trądziku, zamykanie naczynek lub usuwanie owłosienia. Wszystko dzięki impulsowemu źródłu światła.Wybielanie to zabieg zapewniający piękny, biały uśmiech. Można go zrobić od ręki prawie u każdego stomatologa. Trwa około godziny. Licówki to porcelanowe nakładki na zęby. Dzięki nim poprawia się estetyka uśmiechu - w prosty sposób można też skorygować wiele niedociągnięć, nierówności i przebarwień szkliwa zębów.

Zobacz: Laseroterapia - sposób na blizny po cesarskim cięciu

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)