Medycyna naturalna - dyskusja za i przeciw

Już w najbliższą środę (8 sierpnia) będziemy dyskutować o skuteczności medycyny naturalnej. W studio Medme.pl dr Ewa Pakuła-Kmieciak postara się odpowiedzieć na wszystkie wątpliwości związane z terapiami alternatywnymi czy komplementarnymi.
 

O medycynie komplementarnej mówi się wówczas, gdy uzupełnia leczenie zaproponowane przez lekarza, natomiast medycyna alternatywna z założenia zastępuje medycynę konwencjonalną, a w tym wielu lekarzy upatruję szkodę dla pacjenta, czasem zagrożenie zdrowia i życia.

Czym więc są terapie alternatywne, niekonwencjonalne, naturalne?

  • Czy leki homeopatyczne sprzedawane w aptekach mogą nam zaszkodzić, skoro ich stosowanie budzi sprzeciw Naczelnej Rady Lekarskiej?
  • Czy biorezonans oczyści z toksyn nasze komórki?
  • Czy witamina B17 leczy nowotwory?
  • Czy świece do uszu pomogą zwalczyć bóle głowy?

Dr Maciej Zatoński w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” twierdzi, że Polacy stosują co najmniej 50 różnych terapii, które nie mają nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem. Jednak na forach internetowych aż huczy od historii ozdrowień dzięki terapiom alternatywnym i bezradności medycyny akademickiej wobec wielu schorzeń naszych bliskich.

Jeśli masz wątpliwości dotyczące medycyny naturalnej, jeśli chcesz się podzielić swoimi przemyśleniami lub doświadczeniem – czekamy na Ciebie w środę 8 sierpnia o godzinie 19 na fanpage’u serwisu Medme.pl, gdzie przez godzinę na pytania będzie odpowiadał nasz specjalista. Wywiad będzie transmitowany online, a wszyscy zainteresowani mogą zadawać pytania na bieżąco.

Link do wydarzenia: http://www.facebook.com/events/490149047662918/
Fanpage Medme.pl: http://www.facebook.com/MedmePL

Kontrowersje wokół medycyny naturalnej

„Homeopatia stoi w sprzeczności z całą wiedzą, jaką w ciągu ostatnich stu kilkudziesięciu lat pozyskaliśmy na temat biologii i funkcjonowania ciała człowieka. A wiara w środki homeopatyczne może być niebezpieczna dla zdrowia” („Rzeczpospolita”)
„W wyniku stosowania niekonwencjonalnych metod terapii rocznie umiera około pięciu tysięcy chorych na raka – wynika z badań prof. Marka Pawlickiego z krakowskiej kliniki onkologicznej”. („Wprost”)

Czytaj też: Terapie alternatywne: leczenie przyczyn czy objawów?

Zobacz: Terapie alternatywne: akupunktura – czy jest bezpieczna?

Zobacz też: Terapie alternatywne: czy dla każdego leku można znaleźć naturalny zamiennik?

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA