Medyczne ubezpieczenie na wakacjach - co obejmuje?

Wyjazd na wakacje bez ubezpieczenia medycznego jest nierozważny. Brak polisy może zakończyć się koniecznością pokrycia wysokich kosztów leczenia za granicą, a także transportu medycznego do kraju. Niejednokrotnie można było usłyszeć historie turystów, którzy z powodu braku polisy wrócili z wakacji jako bankruci. Aby uniknąć podobnego losu, warto zdecydować się na wykupienie medycznego ubezpieczenia turystycznego. Co obejmuje taka polisa?
ubezpieczenie medyczne

Artykuł sponsorowany

Źródło: Materiały partnera

Spis treści

Koszty leczenia

Głównym zakresem ochrony travel insurance for medical conditions jest ubezpieczenie kosztów leczenia. Ochrona gwarantuje pokrycie kosztów związanych z wizytą u lekarza pierwszego kontaktu lub specjalisty, a także kosztów leczenia szpitalnego. Ubezpieczenie medyczne KL pokrywa rachunek wystawiony przez szpital za operację, zabieg lub inne świadczenie medyczne. Ponadto ochrona KL zapewnia pokrycie kosztów ratownictwa medycznego przez towarzystwo ubezpieczeniowe.

NNW

Polisa NNW, czyli od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków, gwarantuje wypłatę odszkodowania w przypadku urazu mięśnia, złamania kończyny czy zwichnięcia stawu. Dodatkowo świadczenie należy się w przypadku uszczerbku na zdrowiu na skutek wypadku samochodowego czy potrącenia podczas przechodzenia przez jezdnię.

Reklama

Assistance

Assistance w medycznym ubezpieczeniu podróżnym jest ważne ze względu na pokrycie kosztów ewentualnego transportu medycznego do kraju. Transport medyczny jest znacznie kosztowniejszy niż zwykły przelot samolotem czy przejazd autokarem. Towarzystwo ubezpieczeniowe w ramach assistance zapewnia opłacenie odpowiedniego środka transportu oraz opieki pielęgniarki lub lekarza w tracie przejazdu.

Choroby przewlekłe

Osoby cierpiące na schorzenia przewlekłe, takie jak nadciśnienie, cukrzyca czy miastenia, powinny wykupić dodatkowe ubezpieczenie podróżne od chorób przewlekłych. Zwykłe ubezpieczenie kosztów leczenia nie obejmuje kosztów związanych z leczeniem chorób, na które cierpiał podróżny jeszcze przed wyjazdem. Co ważne, w przypadku odnowienia się urazu kolana czy mięśnia na wakacjach, towarzystwo ubezpieczeniowe może uznać schorzenie za przewlekłe.

Choroby tropikalne

W przypadku wyjazdów do krajów zagrożonych występowaniem m.in. malarii, gorączki zachodniego Nilu, duru brzusznego, cholery i amebozy zalecane jest rozszerzenie polisy turystycznej o ubezpieczenie kosztów leczenia chorób tropikalnych. Leczenie w ramach ubezpieczenia będzie kontynuowane nawet po powrocie z wakacji, dzięki czemu towarzystwo ubezpieczeniowe opłaci wszystkie wizyty u specjalistów oraz koszty związane z zakupem specjalistycznych leków.

Oceń artykuł

(liczba ocen 12)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!