Nowy sklep

już ON-LINE

Metody zagęszczania włosów

Masz rzadkie, cienkie lub krótkie włosy? Możesz to zmienić. Na chwilę i trwale. Doradzamy jak to zrobić

Problem utraty włosów jest w naszym społeczeństwie tematem tabu. Znacznie łatwiej przychodzi nam mówienie o tym, że musimy schudnąć niż o tym, że musimy zatrzymać lub zatuszować łysienie. Dlaczego? 

Każdy z nas chce pięknie wyglądać, gdyż to zapewnia dobre samopoczucie i podwyższa samoocenę. Utrata włosów najczęściej kojarzy się natomiast ze starzeniem lub poważnymi chorobami. A my chcemy przecież pokazać wszystkim, że jesteśmy piękni, zdrowi i młodzi. Dlatego tuszujemy łysienie. Ale warto to robić, a nawet trzeba, jeśli dzięki temu czujemy się lepiej.

Czytaj też: Wszystko, czego jeszcze nie wiesz o włosach

Sposobyzagęszczaniawłosów">

Reklama

Sposoby zagęszczania włosów

Poza rozwiązaniami medycznymi, na rynku dostępne są metody pozwalające na tymczasowe zagęszczanie włosów:
  • Mikrowłókna. Pierwsza metodą wartą polecenia jest zastosowanie mikrowłókien w celu ukrycia przerzedzeń na głowie. Mikrowłókna są zawarte w niektórych kosmetykach (np. Nanogen, Derma, Toppik). Nanosi je się na włosy i uzyskuje efekt zwiększonej objętości dosłownie w chwilę.
  • Clip in hair. Ta metoda jest przeznaczona głównie dla kobiet. Nie pomaga ona przy problemach z  łysieniem, ale zagęszcza włosy. Polega ona na doczepianiu do włosów sztucznych pasm, w naturalnym kolorze. Pasemka mocuje się za pomocą specjalnych klipsów. Jest to szybki i łatwy sposób na zagęszczenie fryzury.
  • Peruki. Obszar łysienia zawsze można ukryć peruką wykonaną z włosów sztucznych lub prawdziwych. Ich wybór jest dość duży. Dostępne są na rynku peruki w różnych kolorach i rozmiarach. Można je też robić na specjalne zamówienie i dostosować do konkretnych potrzeb. 
  • Metoda klejowa. Przeznaczona jest głównie dla pań. Polega na doklejaniu do kosmyków włosów pasemek o dowolnej grubości przy użyciu gorącej żywicy lub keratyny przy pomocy specjalnego pistoletu. Składniki są pochodzenia naturalnego i nie szkodzą włosom. Tak doklejone włosy można nosić przez kilka miesięcy. By je usunąć nagrzewy rozpuszcza się removerem.
  • Metoda na tulejki. Polega na doczepianiu do kosmyków naturalnych włosów sztucznych pasemek na tzw. tulejkach (podłużnych klipsach/zatrzaskach). Metoda ta także przeznaczona jest głownie dla pań. Tak doczepione włosy można nosić 2-3 miesiące.
  • Czytaj też: Piękne włosy - domowe sposoby

  • Pielęgnacja włosów? Naturalnie!

  • Witaminy na włosy: na wypadanie i wzmocnienie - jakie stosować?

Sprawdź też:

Oceń artykuł

(liczba ocen 16)