Mężczyzna w klinice medycyny estetycznej

Mężczyźni coraz częściej odwiedzają gabinety medycyny estetycznej.
 

Piękno nie jest tylko i wyłącznie domeną kobiet. Panowanie coraz częściej sięgają po zabiegi medycyny estetycznej, która pomocna jest zwłaszcza przy walce z łysieniem

Podobnie jak kobiety, panowie często korzystają z wypełniania zmarszczek botoxem bądź kwasem hialuronowym. Celebryci tacy jak Tomasz Jacyków czy Krzysztof Ibisz przyznają się, że chętnie korzystają z medycyny estetycznej dla poprawiania swojego wyglądu. Gabinety oferują także peelingi dla panów, których celem jest wygładzenie i oczyszczenie skóry.

Mikrodermabrazja, mezoterapia czy zabiegi z użyciem kwasów mają na celu uporanie się niedoskonałościami skóry oraz zmarszczkami – one również cieszą się popularnością wśród mężczyzn. W zasadzie wszystkie zabiegi, które ujędrniają skórę, zmniejszają zmarszczki czy przebarwienia takie jak terapie laserowe czy footodmładzanie są odpowiednie również dla panów.

Podobnie liczne zabiegi wyszczuplające i modelujące sylwetkę. Mężczyźni borykający się z problemem nadmiernego owłosienia lub nadpotliwością również korzystają ze standardowych zabiegów, które stosują kobiety takie terapia laserowa czy wstrzykiwanie toksyny botulinowej podskórnie.

Leczenie łysienia w gabinecie medycyny estetycznej

Łysienie jest problemem, z którym najczęściej zmagają się panowie. Aby wyeliminować problem można zastosować mezoterapię skóry głowy lub abrazję igłową. Zabiegi stosuje się także w przypadku osób chorych na łysienie plackowate oraz łysienie androgenowe u kobiet i mężczyzn.

Mechaniczna abrazja igłowa w leczeniu łysienia

Mechaniczna abrazja igłowa polega na intensywnym pobudzaniu skóry głowy do regeneracji poprzez zastosowanie systemu wielokrotnych nakłuć. Nakłucia powodują ścieranie się naskórka, pobudzają go do regeneracji oraz produkcji kolagenu i elastyny. Zabieg zaleca się powtarzać co 3 miesiące.

Mezoterapia skóry głowy w leczeniu łysienia

Mezoterapię stosuje się również przy leczeniu łysienia androgenowego (typu męskiego) oraz łysienia plackowatego i rozlanego. Zabiegu nie można jednak wykonywać u osób chorych na raka oraz u osób przyjmujących leki przeciwzakrzepowe. Przeciwwskazaniem jest również cukrzyca (niewyrównana), stany zapalne na skórze, alergia oraz źle tolerująca iniekcje skóra. Podczas zabiegu za pomocą zastrzyków wprowadza się do skóry głowy substancje pobudzające wzrost włosów i zapobiegające ich wypadaniu (dekspantenol, minoksydyl, oligoelementy, krzemionka organiczna, kwas hialuronowy, witaminy lub leki przeciwzapalne). Preparat przygotowuje się z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb pacjenta. Zabieg powoduje czasem widoczny odrost łysiny.

ELKA

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA