Mężczyźni bardziej wyrozumiałymi pacjentami?

Starszy niż rok
Szkolenie pielęgniarek i salowych w postępowaniu z pacjentami danej płci jest kluczem do poprawy warunków panujących w szpitalach. Ankiety przeprowadzone w amerykańskich placówkach medycznych pokazują wyraźnie, że kobiety mają większe wymagania do jakości opieki. 

Jak sprawić, aby pacjenci lepiej wspominali pobyt w szpitalu? Wystarczy dostosować opiekę do ich potrzeb. Wyniki badań opublikowane w amerykańskim magazynie Health Services Research dowodzą, że ocena jakości warunków uzależniona jest od płci, wieku i stanu zdrowia ankietowanych.

Czy wiesz, że: Pierwsze dziecko lepiej urodzić w szpitalu

Ocena szpitali przez pacjentów

Dwa miliony rekonwalescentów odpowiedziało na 27 pytań dotyczących ich pobytu w szpitalu. Oceniali poziom czystości, hałasu, komunikacji z obsługą i dostępu do informacji na temat ich zdrowia. Okazuje się, pacjenci płci męskiej zgłosili mniej zastrzeżeń niż kobiety. Z reguły łagodniej oceniali oni stan budynku, troskliwość pielęgniarek i byli bardziej zadowoleni z dostępu do wiadomości na temat ich zdrowia. Największe różnice widoczne były w ocenie informacji o planowanym terminie wypisu i podawanych lekach. Tutaj kobiety były znacznie bardziej surowe. Różnice pogłębiały się także w zależności od stanu pacjenta. Osoby ciężej chore były z reguły mniej zadowolone z opieki.
Zbieranie opinii pacjentów może okazać się przełomem w pracy nad poprawą warunków panujących w szpitalach. Okazuje się, że nie każdy oczekuje tego samego, a sami chorzy, nie chcąc robić dodatkowych problemów, stosunkowo rzadko zgłaszają uwagi.

Zobacz: Sprawdź, ile wydajesz na leki?

Zobacz: Jak prawidłowo przechować leki?

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA