Mezoterapia - sposób na łysienie

Problem z włosami może pojawić się niespodziewanie - z dnia na dzień zaczną słabnąć i wypadać. Najważniejsza jest wówczas szybka diagnoza i przeciwdziałanie. Dzięki fachowej konsultacji można zatrzymać niekorzystne dla naszych włosów procesy i w dość szybkim czasie poprawić ich wygląd, zapobiec wypadaniu, zwiększyć ich objętość oraz nadać im blask i puszystość.
 

Przyczyny problemów z naszymi włosami mogą być wielorakie: stres, traumatyczne przeżycia, radykalne diety (problem pojawia się 3-6 miesięcy po utracie wagi) czy nadmiar witaminy A (np. przez przyjmowanie zbyt wielu witamin i preparatów leczniczych). Niedobór białka i niski poziom żelaza również ma negatywny wpływ na kondycję naszych włosów. Podobne skutki ma anoreksja, bulimia,52.html">bulimia, zażywanie leków rozrzedzających krew, antybiotyki, leki stosowane w chorobach tarczycy i leczeniu stawów.

Na szczęście dzisiejsza medycyna zna wiele sposobów przynoszących efekty w leczeniu łysienia i poprawiających jakość włosów. Sprawdzoną metodą jest mezoterapia skóry głowy. Polega ona na powierzchniowym nastrzykiwaniu skóry głowy substancjami hamującymi wypadanie włosów i pobudzającymi ich wzrost. Użyte preparaty zawierają substancje odżywcze i witaminy. Mają również działanie przeciwzapalne. Zabieg może być stosowany także profilaktycznie. Przed jego rozpoczęciem stosuje się znieczulenie, dzięki czemu jest prawie bezbolesny. Trwa około 30 minut. W efekcie następuje regeneracja cebulek włosowych oraz zwiększenie gęstości i grubości włosów. Zabieg znacznie wspomaga ich odrastanie.

Czytaj też: Rzedną ci włosy - sprawdź przyczynę

Ratunek - mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Wyjątkowe efekty przynosi mezoterapia wykonywana własnym osoczem bogatopłytkowym, wcześniej pobranym z krwi. Znajdują się w nim naturalne czynniki potrzebne do regeneracji tkanek. Dzięki zabiegowi następuje zatrzymanie procesu łysienia, stymulacja odrostu włosów. Następuje poprawa gęstości i wyglądu włosa. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest wymarzonym zabiegiem dla alergików, ponieważ preparat powstały z własnej krwi jest biologicznie obojętny i nie niesie ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych. Przeciwwskazaniami do wykonania tego zabiegu są anemia, nowotwory i zaburzenia krzepliwości krwi.

"Ten sposób leczenia znany jest już od wielu lat - mówi Dorota Stefaniak z DS Instytut. - Bardzo ważne jest jaką metodą wydobywamy osocze do zabiegu. Stosowany u nas separator komórkowy Angel System pozwala wydobyć największą ilość płytek z krwi, dzięki czemu dla uzyskania efektu wystarczy już jeden zabieg. Nie ma potrzeby powtarzania go, co w rezultacie sprawia, że jest zabiegiem tańszym niż wszystkie inne wykorzystujące osocze bogatopłytkowe".

Czytaj więcej o: Łysieniu

Dieta a wypadanie włosów

Mając problemy z włosami zwróćmy szczególną uwagę na dietę. Bogatym źródłem białka są mięso, ryby i jaja. Wegetarianie mogą uzupełniać niedobory spożywając orzechy, nasiona i produkty pełnoziarniste. Żelazo możemy uzupełnić spożywając wątróbkę, czerwone mięsa, natkę pietruszki, zielone warzywa. Niedobory cynku wyrównają nasiona dyni, cebula, czosnek, kiełki pszenicy, otręby pszenne. Trzeba pamiętać, że krew odżywia mieszki włosowe i ma wpływ na wygląd włosów.

Czytaj: Kto i dlaczego jest narażony na łysienie skóry głowy?

Zobacz: Łysienie androgenowe - przyczyny, objawy i leczenie

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA