Nowy sklep

już ON-LINE

Motywacja do odchudzania. Zobacz, jak odchudzanie zmienia człowieka!

Starszy niż rok
Bycie szczupłym to nie jest podążanie za modą. To ważna decyzja dla zdrowia. Co dobrego dzieje się z naszym organizmem, gdy gubimy zbędne kilogramy? Oto świetna motywacja do odchudzania!
 

Utrzymanie prawidłowej masy ciała

Bycie szczupłym oznacza nie tylko wpisanie się we współczesne kanony piękna. To nie jest bezsensowne podążanie za modą. Utrzymanie prawidłowej masy ciała to przede wszystkim mądra i świadoma decyzja dotycząca własnego zdrowia. I z tym faktem nie można dyskutować.

Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, jak bardzo niepotrzebne kilogramy wpływają nie tylko na nasze samopoczucie, ale i na gospodarkę hormonalną, układ kostny, mięśnie i funkcjonowanie całego organizmu. Argumentem dla tych, którzy wiedzą, że powinni schudnąć, ale ciągle brak im ku temu motywacji, niech będą poniższe dane statystyczne.

Zobacz: 6 trików, które ułatwiają odchudzanie

W zdrowym ciele zdrowy duch!

Wraz ze spadkiem masy ciała polepsza się jakość życia u 95% pacjentów, a u 89% życie wydłuża się o 5 lat. Ma to oczywiście związek z poprawą stanu zdrowia – zarówno fizycznego, jak i psychicznego – w 55% przypadków bowiem rozwiązany zostaje problem depresji.

Dzieje się tak zapewne dzięki poprawie samopoczucia i samooceny oraz przywróceniu równowagi gospodarce hormonalnej. U  57% pacjentów zanikają migreny, a między 74 a 98% osób lepiej śpi dzięki wyleczeniu z nocnego obturacyjnego bezdechu.

Silniejsze serce i zdrowsze organy wewnętrzne

Pozytywne konsekwencje zrzucenia kilogramów odczuje także układ krążenia. Statystyki wskazują, że u 52-92% pacjentów rozwiązany zostaje problem nadciśnienia, a 63% wygrywa walkę z hipercholesterolemią i dyslipidemią. Zastój żylny natomiast nie jest już dłużej problemem w 95% przypadków. Ogólnie ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia zmniejsza się o 82%.

Otyłość jest ponadto związana z cukrzycą typu II, zespołem metabolicznym i niealkoholowym stłuszczeniem wątroby. Przywrócenie prawidłowej masy ciała wiąże się z wyleczeniem z cukrzycy w 83, a z zespołu metabolicznego w 80% przypadków. Jeśli chodzi o niealkoholowe stłuszczenie wątroby, to odnotowuje się zmniejszenie stłuszczenia w 90%, zmniejszenie zapalenia w 37% i zmniejszenie zwłóknienia u 20% osób.

Czytaj też: Ekspert dla biegaczy - bieganie i odchudzanie

Szczególnie ważne dla kobiet

Przejście na dietę i wzmożenie wysiłku fizycznego powinny poważnie wziąć sobie do serce otyłe panie chorujące na zespół policystycznych jajników. Wraz ze zbędnymi kilogramami w zapomnienie idzie nadmierne owłosienie w 79% przypadków, a w 99% przywrócony zostaje prawidłowy cykl menstruacyjny.

Poza tym, komfort naszego życia znacznie wzrośnie na skutek rozwiązania problemu nietrzymania moczu (44-88%) oraz refluksu (72-92%). Wdzięczne nam będą również nasze stawy – w 41-76% przypadków nie będzie już ich trapiła choroba zwyrodnieniowa. Nie bez znaczenia jest też poprawa funkcjonowania u chorujących na astmę oraz dnę moczanową. Problemy te zostają rozwiązane odpowiednio u 82 i 77% pacjentów.

Może zatem warto przyjrzeć się swojej diecie, wprowadzić konieczne zmiany i zapisać się na siłownię, zamiast faszerować tonami leków? Poprawa zdrowia, lepsze samopoczucie i dłuższe życie to coś, co naprawdę warte jest każdego wysiłku.

Czytaj też: Zdrowe sposoby na odchudzanie - porady dietetyka

Zobacz: Siemię lniane na odchudzanie – jak stosować by osiągnąć efekty?

Oceń artykuł

(liczba ocen 18)

Pytanie: W jakiej postaci najchętniej przyjmujesz suplementy diety?

  Tabletek/kapsułek

  Proszku (do rozpuszczenia)

  Kropli

  Syropu

  Aerozolu

  Nie przyjmuję

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA