Na impotencję najlepszy szpik kostny

Uwaga mężczyźni! Walka z impotencją wydaje się nie tylko być możliwa, ale wygrana. Udokumentowane pierwsze zwycięstwo na tym polu odniósł zespół naukowców z Wydziału Medycyny na Uniwersytecie w Porto z Portugalii.
 

Szpik kostny i obumarłe naczynia

Przywrócenie sprawności seksualnej jest możliwe dzięki wszczepianiu komórek szpiku kostnego do obumarłych naczyń krwionośnych penisa. Tym sposobem można wyleczyć nie tylko pierwsze objawy niemożności utrzymania erekcji, ale również poważne przypadki impotencji trwałej. Do takich wniosków doszedł zespół uczonych z Wydziału Medycyny na Uniwersytecie w Porto.

Sprawdź: Jak mężczyzna może przygotować się do przekwitania

Impotencja a cukrzyca

Impotencja w większości przypadków dotyczy cukrzyków. „Choroba ta w znacznym stopniu przyczynia się do dysfunkcji erekcyjnej u mężczyzn. Naczynia krwionośne ich penisa obumierają szybciej niż u osób zdrowych. Tymczasem niektóre komórki szpiku kostnego mogą pomóc w ich regeneracji” - powiedziała dr Carla Costa z zespołu badawczego.

Impotencja dotyczy coraz większej grupy mężczyzn, szczególnie po 50, roku życia. Szacunkowe dane podają, że problemy z erekcją ma co drugi chory na cukrzycę.

ek/pap

Zobacz: Niskie libido – skąd się bierze?

Czytaj też: Powiększanie penisa. Lepsza operacja czy ćwiczenia?

Czytaj też: Impotencja - leczenie, przyczyny i objawy impotencji u mężczyzn

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA