Na zdrowie rzęsom – jak o nie dbać i czego się wystrzegać?

Rzęsy – wizytówka każdej kobiety. Nie ma chyba kobiety, która nie przywiązywałaby wagi zarówno do wyglądu swoich rzęs, jak i do maskary, której używa. Aby jednak pomalowane tuszem woski były ładne i zdrowe, należy i się choć odrobina uwagi. Co możemy zrobić, aby mieć piękne rzęsy?
piękne rzęsy

Artykuł sponsorowany

Spis treści

Rzęsy - „mniejsi bracia” długich włosów

Należy pamiętać, z rzęsy to nic innego, jak maleńkie włoski, a zatem szkodzą (i pomagają) im te same rzeczy co ich „większym braciom”. Toksyny ze środowiska, gorące i wysuszające słońce, zbyt wysokie i zbyt niskie temperatury, stres, złe odżywianie, szarpanie (np. podczas zbyt inwazyjnego demakijażu), zażywane leki i przebyte choroby, a nawet źle dobrane kosmetyki, np. tusz do rzęs.

Jak NIE poprawiać wyglądu rzęs

Długie, zadbane włoski wokół oka to chluba każdej kobiety. Obecnie coraz więcej kobiet przekonało się, że doklejanie sztucznych rzęs, lub przedłużanie ich w gabinecie nie działa korzystnie na te prawdziwe. Za ten zabieg ponosi się niestety konsekwencje w postaci osłabionych, przerzedzonych, wypadających rzęs, które często płowieją na końcach i wydają się jeszcze krótsze. Ratunkiem mogą być zażywane suplementy, jednak nie zawsze działają one tak, jakbyśmy chcieli; wiele z nich ma mało składników odżywczych, za to więcej tych szkodliwych, spajających tabletkę.

Reklama

Jak zregenerować i odżywić rzęsy?

Najlepszym ratunkiem dla krótkich lub zniszczonych włosków jest odżywka do rzęs. To kosmetyk, który jest w stanie przeprowadzić szybką i prężną akcję ratunkową nawet na bardzo zniszczonych włoskach: w tym właśnie celu została stworzona. Warto sprawdzić, jaka jest najlepsza odżywka do rzęs i w jej wyborze nie iść na kompromis. Te najdoskonalsze są bowiem w stanie nie tylko poprawić wygląd rzęs, ale zintensyfikować ich wygląd: przyspieszyć wzrost i zagęścić włoski na całej linii.

Aby wspomóc działanie odżywki warto wybrać dobrą maskarę – czyli taką, która nie tylko pięknie maluje, ale również dba o rzęsy. Najlepsze tusze do rzęs obfitują w składniki odżywcze, które chronią i pielęgnują maleńkie włoski.

Reklama

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!