Najlepsze centra sportowe w kraju cz.1

Sprawdź, gdzie możesz znaleźć miejsca do uprawiania wszelakich sportów na naprawdę dobrym poziomie.

W Polsce można znaleźć fantastyczne miejsca do uprawiania sportu, w których nie natkniecie się na tłumy plażowiczów czy kolejki do wyciągów narciarskich. W wielu z tych miejsc usytuowano obiekty Centralnego Ośrodka Sportu, w których można uprawiać szeroką gamę dyscyplin sportowych, korzystać z nowoczesnych pływalni, hal i stadionów a także z zabiegów odnowy biologicznej. A przy okazji podpatrzeć jak trenują czołowi Polscy sportowcy.

Olimpijska Spała

Osoby mieszkające w centralnej Polsce mogą się wybrać do ośrodka przygotowań olimpijskich w Spale – niewielkiej miejscowości położonej wśród wielkiego leśnego kompleksu w pobliżu Tomaszowa Mazowieckiego. Nowoczesna pływalnia, stadiony, hala lekkoatletyczna, fantastyczne tereny do uprawiania biegów długodystansowych czy kolarstwa to tylko niektóre atuty ośrodka. Regularnie przebywają tu na zgrupowaniach kadry narodowe, często odbywają się zawody sportowe o randze mistrzowskiej. Chociaż sama Spała nie oferuje zbyt wielu atrakcji, łatwa dostępność ośrodka oraz fantastyczna infrastruktura zachęcają do przyjazdu wszystkie osoby o zacięciu sportowym.

Górski obiekt COS 

Obiekty COS znajdują się również m.in. w Zakopanem. Stolicy polskich gór chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Poza obiektami sportowymi na przyjezdnych czekają wszystkie atrakcje zimowej stolicy Polski – od misia na Gubałówce, po spacery na Krupówkach. W okresie zimowym można uprawiać różnego rodzaju sporty zimowe, latem to doskonały punkt wypadowy do wycieczek pieszych czy kolarskich po Tatrzańskim Parku Narodowym. Mocnym punktem ośrodka jest wyżywienie – nieważne czy masz ogromny apetyt, czy jesteś wymagającym smakoszem – będziesz zadowolony. Zaletą, jak i wadą ośrodka jest lokalizacja. W okresie ferii zimowych czy majówki w Zakopanem panuje ogromny, uciążliwy tłok.

Jeśli biegać, to tylko w Szklarskiej Porębie 

Zawsze warto się wybrać do Szklarskiej Poręby, mekki polskich biegaczy. Ogrom urozmaiconych tras biegowych idealnie nadaje się do turystyki pieszej. Pobliskie Góry Izerskie to jeden z najdzikszych i najpiękniejszych terenów Polski, czekający tylko na odkrycie. Szklarska nie zawodzi amatorów białego szaleństwa, zarówno w wersji zjazdowej, jak i biegowej. W pobliskich Jakuszycach znajduje się największy w naszej części Europy ośrodek narciarstwa biegowego, w którym w najbliższym sezonie zagości Puchar Świata. Jeśli kogoś bardziej interesują skoki narciarskie – do pobliskiego Harrahova można dotrzeć w około kwadrans, wystarczy przekroczyć granicę polsko-czeską.

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA