Narkotyki i narkomania – znajdź pomoc

Narkotyki i narkomania – znajdź pomoc
O narkotykach mówi się coraz częściej i coraz głośniej. Ciągle poszukujemy ważnych informacji, które pomogą nam uporać się z tą plagą. Dlatego najnowsza książka Wydawnictwa Iskry "W pogoni, w ucieczce. Narkotyki i narkomania", autorstwa Katarzyny Panejko-Wanat i Wojciecha Wanata, jest tak ważna, aktualna i inspirująca.

To lektura, po którą warto sięgnąć z co najmniej kilku powodów. Przede wszystkim jest ciekawie napisana, w sposób przystępny dla czytelnika o każdym wykształceniu, ale jednocześnie fachowa. Autorzy, bazując na doświadczeniach zdobytych w trakcie długoletniej pracy z osobami nałogowo zażywającymi narkotyki, opisują w książce proces uzależnienia i wszystko co się z nim wiąże - nie unikając nawet dramatycznych sformułowań. Nie jest to jednak zbiór rad i przestróg. To rodzaj poradnika, zawierający zarówno wyniki badań naukowych jak i obserwacje czerpane bezpośrednio z życia oraz wypowiedzi ludzi uzależnionych.

Sprawdź: Co groźniejsze alkohol czy narkotyki?

Narkotyki dają szczęście?

         Autorzy podejmują tematy rodziny, szkoły, seksu, a także szczęścia. Dlaczego szczęścia? "Wszystkie pytania o narkotyki, seks, hazard czy  uzależniania powinniśmy zacząć od tego zagadnienia - czy jestem szczęśliwy?"- pisze Katarzyna Panejko-Want.

         W rozdziale "Uzależnienie - nowotwór duszy" znajdziemy m.in. listę objawów, według których diagnozuje się w Polsce pacjentów uzależnionych. Każdy z punktów jest fachowo i precyzyjnie, ale też w sposób prosty opisany i zdefiniowany. W książce poznamy dokładne opisy wyglądu oraz zachowania osób po zażyciu określonego rodzaju narkotyku, m.in. marihuany, haszyszu, amfetaminy, kokainy, lotnych rozpuszczalników czy halucynogenów.

Czytaj też: Narkotyki bez tabu

         „W pogoni, w ucieczce. Narkotyki i narkomania" to pozycja, którą warto poznać, aby nabrać orientacji w groźnym i ponurym świecie narkomanii, a nade wszystko mieć świadomość zagrożeń jakie ze sobą niesie.

Zobacz: Narkomania - co każdy rodzic powinien wiedzieć

Elżbieta Koman

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA