Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗

Naturalne afrodyzjaki dla kobiet i mężczyzn

Jak działają na ciało afrodyzjaki? Które to są produkty?
Spis treści

Mamy luty, wizja kupidyna coraz bardziej krąży nad nami, a myśli, chcąc nie chcąc, wciąż uciekają w stronę rok rocznie zgłębianej przez naukowców tajemnicy stanów zakochania i miłości.

I w tej kwestii dietetyka ma coś do powiedzenia. Istnieją bowiem produkty, które naturalnie sprzyjają stanowi tych wzniosłych uczuć. Są to tzw. afrodyzjaki. Naturalne afrodyzjaki - oto niektóre z nich.

Reklama

1. Krewetki

Te drobne owoce morza to prawdziwe stymulatory wydzielania hormonów płciowych. Skąd takie działanie? Otóż zawierają sporo cynku, selenu i witaminy E. A to pomaga.

Uwaga: Z tych samych powodów za bardzo silne afrodyzjaki uważane są ostrygi, które królują wśród produktów będących źródłem cynku. 

Reklama

2. Figi

Od wieków uważane za afrodyzjak. A to ze względu na swój… kobiecy kształt. Niewątpliwie, coś w tym jest, gdyż zawarty w figach cukier powoduje zwiększenie energii, a tym samym większą skłonność do amorów.

Uwaga: z tych samych powodów w starożytnej Persji polecano świeżo poślubionym małżonkom pić… miód.

Reklama

3. Cynamon

Rozgrzewa i poprawia krążenie krwi, co działa pobudzająco.

Uwaga: podobnie zadziała imbir, również uważany za silny afrodyzjak.

Reklama

4. Lubczyk

Przyprawa powszechnie uznawana za afrodyzjak. Dodanie jej do potrawy ma zaostrzać miłosny apetyt. Uwaga: wśród przypraw, za królową afrodyzjaków uchodzi wanilia. Już sam jej aromat zwiększa skłonność do zabaw we dwoje.

Reklama

5. Bakłażan

Nazywany jest inaczej „gruszką miłości”. Nauka podpowiada nam, ze spożywanie bakłażanów pozytywnie oddziałuje na poziom cholesterolu we krwi, a tym samym zapobiega chorobom układu krążenia. W sypialni przenosi się to na lepsze ukrwienie ciała, a co za tym idzie – większą wrażliwość na dotyk.

Uwaga: zwykła gruszka, ze względu na swój „kobiecy” kształt, również od zamierzchłych czasów uważana była za silny wyzwalacz miłosnych zachowań.

Reklama

6. Czekolada

Zawiera teobrominę, która w swoim działaniu jest podobna do kofeiny, usuwając zmęczenie i poprawiając nastrój, a co za tym idzie – czyniąc bardziej skłonnymi do miłosnych igraszek.

Reklama

7. Truskawki

Od dawna obserwowano ich pro-miłosne działanie. Naukowcy tłumaczą to faktem, że zawierają one witaminy z grupy B, a także trochę cynku. Wpływają więc pozytywnie na nastrój i podnoszą libido.

8. Befsztyk

Wszyscy znamy powiedzenie „przez żołądek do serca”. Nieraz słyszeliśmy też, że nic nie działa na mężczyzn tak dobrze, jak zaserwowanie im porcji befsztyku. Mamy dowody, że coś w tym jest, gdyż zawarte w befsztyku białko powoduje… wzrost testosteronu. I od razu każdy mężczyzna staje się jeszcze bardziej męski!

9. Arbuz

Amerykańscy badacze udowodnili, że jedzenie arbuza może wywoływać efekt podobny do spożywania viagry. Zawiera on bowiem związki aktywne, które powodują rozszerzenie naczyń krwionośnych, a tym samym ułatwia pobudzenie.

Uwaga: Podobne działanie przypisuje się ananasowi.

10. Szparagi

Swoją famę wśród afrodyzjaków zawdzięczają kształtowi, przywodzącemu na myśl jednoznaczne skojarzenia. To jednak nie wszystko. Zawierają bowiem sporo potasu i wapnia, które potrzebne są m.in. do produkcji hormonów. Stąd, ich naukowo udowodnione polepszanie „miłosnych mocy”.

Zachęcam zatem do wypróbowania mocy powyższych afrodyzjaków na własnej skórze. Luty to idealny czas!

Czytaj również
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Seks
Otwarty związek - co to jest i na czym polega?
Para żyjąca w otwartym związku
Migrena a seks - czy seks pomaga na ból głowy?
Podniecenie - na czym polega? Jak je wywołać?
Kobieta trzyma prześcieradło
Podobne artykuły
Akcesoria lekarskie
Normy prolaktyny: prawidłowy poziom. Wysoka i za niska
Badanie testosteronu
Niski poziom testosteronu – objawy, przyczyny i leczenie
Mężczyzna pisze na tablica wzór chemiczny testosteronu
Poziom testosteronu - jak podnieść i obniżyć? Normy
Kobieta trzyma się za łono
Krwawienie z pochwy – przyczyny. Po stosunku, bez okresu
Kobieta w spódniczce
Wagina - jak wygląda? Anatomia kobiecej pochwy

Reklama


Niesamowite ptaki, których śpiew słychać wiosną!
Sprawdź!