Nowy sklep

już ON-LINE

Niepłodność - problem nie tylko medyczny

Z niepłodnością walczy w Polsce co piąta para. Dotyczy ona w równym stopniu kobiet i mężczyzn i nie jest to problem czysto medyczny - jej przyczyn należy doszukiwać się w stylu życia: złym odżywianiu, braku ruchu, stresie. Zmieniając swoje nawyki i stosując zwiększającą płodność suplementację sami sobie możemy pomóc.
 

Najnowsze dane Światowej Organizacji Zdrowia pokazują, że niepłodność spowodowana czynnikiem męskim dotyczy około 40 procent przypadków, około 30-40 procent to niepłodność, która może leżeć po stronie kobiety, a 20-30 procent przyczyn niepłodności może leżeć tylko po stronie kobiety, tylko po stronie mężczyzny albo po obu naraz.

Przyczyny niepłodności mężczyzn

Współczesny mężczyzna ma o jedną trzecią mniej plemników niż starsze pokolenie, ponadto zdecydowanie pogorszyła się ich żywotność, jakość i ruchliwość. To efekt przede wszystkim stylu życia, stresu oraz złego odżywiania. Niepłodność u mężczyzn w większości przypadków jest wynikiem zaburzeń budowy plemników, ich nieprawidłowej ruchliwości lub obniżonej liczby. Niepłodność może być też spowodowana: niedoborem witamin i minerałów, niewłaściwym odżywianiem, włączaniem w samochodach podgrzewanych foteli czy też kładzeniem na kolanach rozgrzanych laptopów. Badania pokazują, że u mężczyzn wypijających pół litra piwa dziennie ilość plemników znacznie się zmniejsza i wpływa na jakość spermy.

Czytaj: Niepłodność - problem nie tylko medyczny

Przyczyny niepłodności kobiet

W przypadku kobiet jedną z najczęściej przyczyn niepłodności jest wiek. Im kobieta jest starsza, tym szanse na to, by zajść w ciążę maleją. Ponad 30 procent jest niepłodnych pomiędzy 35 a 40 rokiem życia, a powyżej 40 roku niepłodność dotyka już blisko 80 procent kobiet. Stres, niewłaściwa dieta, niedobór witamin i minerałów, nadwaga, anemia, brak równowagi hormonalnej po przyjmowaniu środków antykoncepcyjnych oraz zaburzenia owulacji to kolejne przyczyny, które mają niekorzystny wpływ na kobiecą płodność.

Daj szansę swojemu organizmowi

Odpowiednie przygotowanie organizmu, pozytywne myślenie, eliminowane stresu oraz zażywanie kompleksowej suplementacji, która wzmocni kondycję i poprawi wyniki nasienia u mężczyzn, a u kobiet odpowiednio przygotuje ciało do zapłodnienia, powinno zwiększyć prawdopodobieństwo poczęcia dziecka. "Zadbajmy o siebie, dajmy sobie trochę czasu i przygotujemy organizm na poczęcie dziecka – to najprostsza i zarazem skuteczna kuracja wspomagająca poczęcie dziecka. Pary starające się o dziecko powinny dostosować styl życia do zmian jakich domaga się ich organizm – twierdzi Piotr Rowicki, przedstawiciel marki dr Bocian - pierwszego w Polsce kompletnego zestawu koncepcyjnego dla par starających się o dziecko. – Ponadto, obciążenia cywilizacyjne i zmiany jakie zachodzą w naszym organizmie są tak duże, że powinniśmy odpowiednio wzmocnić organizm produktami medycznymi i suplementami diety, które doprowadzą organizm do formy."

Uzupełnij niedobory

Zestaw koncepcyjny dr Bocian to paczka, w skład której wchodzi pięć produktów od różnych producentów, do stosowania zarówno dla kobiet i dla mężczyzn oraz dla pary w trakcie samego stosunku. W zestawie dr Bocian znajdują się dwa produkty dla mężczyzn: Androferti i dr Bocian dla Niego – Odnowienie&Rewitalizacja, dwa produkty dla kobiet: Inofolic i dr Bocian dla Niej Odnowienie&Rewitalizacja oraz Pre-Seed – dopochwowy żel nawilżający, który ma na celu przede wszystkim neutralizowanie tak zwanego agresywnego śluzu. Wszystkie produkty są tak dobrane, aby pozytywnie wpływać na płodność męską i żeńską. Uzupełniają witaminy i składniki mineralne organizmu. Zawierają m.in. cynk i selen, które mają potwierdzoną skuteczność w leczeniu niepłodności. Arabinogalaktan zawarty w Pre-Seed daje energię niezbędną do prawidłowej ruchliwości plemników. Androferti działa pozytywnie na jakość spermy a Inofolic zawierający myo-inozytol oraz kwas foliowy ma wpływ na przywrócenie prawidłowej owulacji u pacjentek z PCOS. Zaleca się, by stosować powyższy zestaw produktów minimum 3 miesiące, a optymalna kuracja powinna trwać 6 miesięcy. Oczywiście stosowanie produktów dr Bocian nie zwalnia pary pragnącej mieć dziecko z konieczności konsultacji lekarskiej, dzięki której można ustalić przyczyny ewentualnej niepłodności oraz wybrać optymalną drogę leczenia.

Zobacz: Dieta przyszłego ojca. Co zwiększa płodność mężczyzny?

Czytaj też: Dni płodne objawy – jak kobieta odczuwa owulację?

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)