Nowy sklep

już ON-LINE

Nowatorski zabieg Airvance - pacjent przestał chrapać

Do nowatorskich sposobów leczenia chrapania polscy pacjenci mogą dołączyć kolejny, wykonywany metodą Airvance. Laryngologom z Centrum Medycznego MML w Warszawie udało się pomyślnie przeprowadzić pierwszy w Europie tego typu zabieg.
 

Chrapanie - wbrew powszechnym opiniom – to nie tylko wstydliwy dyskomfort. Ta nieleczona dolegliwość doprowadzić może bowiem do zagrażającego naszemu życiu bezdechu. Szacuje się, że chrapanie to problem ok. 80 proc. mężczyzn i 30 proc. kobiet po 40. roku życia. 

Sprawdź: Chrapanie może świadczyć o poważnej chorobie

Metoda leczenia chrapania

Dotychczas w polskich szpitalach osoba mająca problem z chrapaniem leczona była metodą Koblacji, Celon czy techniką plazmową. Kolejnym sposobem jest polegający na zoperowaniu zespolenia językowego zabieg Airvance, który w weekend wykonali laryngolodzy z warszawskiego CM MML. Co ważne, pacjent już dzień później przestał chrapać.

Zabieg Airvance kierowany jest do pacjentów cierpiących na uporczywe chrapanie, z bezdechami śródsennymi i zmniejszoną drożnością dróg oddechowych w gardle, u których inne metody leczenia nie przyniosły spodziewanego rezultatu. Technika wykorzystuje dojście wewnątrzustne bez potrzeby wykonania nacięć na powłokach ciała. Polega na przesunięciu nasady języka w stronę żuchwy, co gwarantuje pacjentowi lepszy przepływ powietrza. Operacja wykonywana jest w znieczuleniu i trwa około godzinę. Lekarze dedykują ją głównie osobom z chorobami układu krążenia, m.in. towarzyszącym nadciśnieniem tętniczym czy chorobą wieńcową.

Czytaj też: Tylko nie chrap

Zobacz: Chrapiesz? Czy to początek poważnej choroby?

Oceń artykuł

(liczba ocen 16)

Pytanie: W jakim miejscu najczęściej pojawiają Ci się afty lub pleśniawki?

  w gardle

  na języku (lub pod nim)

  na wardze

  na dziąśle

  wewnątrz policzka

  na podniebieniu

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA