Nowy kierunek firm kosmetycznych szokuje efektami

krem - ryba
Ryby doskonale oddziałują nie tylko na nasze zdrowie i sprawność intelektualną, ale również urodę. Potrafią zadbać o młody i zdrowy wygląd skóry, a także o piękno włosów i paznokci. Jak widać: ryba rzeczywiście wpływa na wszystko.

Takiej gratki nie mógł więc przeoczyć przemysł kosmetyczny i na półkach sklepowych oraz aptecznych pojawiły się preparaty upiększające z ekstraktem z ryb. Nic dziwnego, ryby są bardzo bogatym źródłem białka, aminokwasów, jodu, fluoru, witaminy D3, a także bardzo cennych kwasów tłuszczowych omega-3.

Kolagen morski na zmarszczki

Odkrycie cennych właściwości upiększających białka pozyskiwanego z ryb słodkowodnych to dzieło polskich naukowców. Sekret jego działania tkwi w zdolnościach przenikania do wnętrza skóry oraz pobudzania jej komórek do odbudowy własnego kolagenu. Morski kolagen pozostawia również na powierzchni skóry delikatny i niewidoczny dla oka film chroniący przed utratą wilgoci. Preparaty z tym składnikiem poleca się do cery wymagającej regeneracji, z widocznymi efektami fotostarzenia, mocno przesuszonej. Bardzo dobrze radzą sobie również z cerą skłonną do podrażnień, z przebarwieniami posłonecznymi oraz z problemem kruchych naczyń krwionośnych.

Włosy i paznokcie

Linie kosmetyków z kolagenem z ryb nie ograniczają się do pielęgnacji skóry. Do dyspozycji mamy również te przeznaczone do odżywczej kuracji włosów i paznokci. Skutecznie regenerują zniszczone, przesuszone i łamliwe włosy, a także zapobiegają wypadaniu pasm. Używane regularnie do pielęgnacji paznokci dodają im blasku, wygładzają ich strukturę, a przede wszystkim sprawiają, że stają się mocniejsze. Kolagen morski znajdziesz również w podkładach.

Kwasy omega-3 a nawilżanie

Aby utrzymać skórę w prawidłowej kondycji, powinnyśmy zapewnić jej odpowiednią ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT), w poczet których wchodzi również grupa omega-3 - składnik olejów rybich. Ich obecność jest niezbędna do zachowania właściwej struktury błon lipidowych, uczestniczą w przebiegu wielu procesów metabolicznych, natomiast jednym z efektów ich niedoboru są właśnie m.in. zmiany skórne: łuszczenie naskórka, stany alergiczne, zapalne, odwodnienie skóry. Bez wystarczającej ilości omega-3 nie można mówić o prawidłowym funkcjonowaniu jej płaszcza hydrolipidowego, który zabezpiecza przed nadmierną utratą wody w skórze właściwej oraz w głębszych warstwach naskórka. Niedobór wody oznacza nie tylko wysuszenie cery, ale jednocześnie spowolnienie procesu odnowy naskórka, utratę sprężystości, zdrowego kolorytu.

Kremy, maseczki, serum

Jeżeli więc masz skórę suchą i skłonną do podrażnień, warto pomyśleć o zastosowaniu kosmetyków z zawartymi w oleju rybim kwasami tłuszczowymi omega-3. Wśród nich znajdziesz m.in. odżywcze maseczki, nawilżające kremy, a także regenerujące serum polecane do pielęgnacji dojrzałej cery.

 

Elżbieta Kwiat

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA