Nowy sposób na poprawę życia intymnego

Nasze życie intymne jest papierkiem lakmusowym całej naszej sytuacji życiowej. Jeśli jest pełne harmonii, przekłada się na inne sfery i daje nam poczucie odpowiedniego dystansu do otaczającej rzeczywistości. Jeśli natomiast coś z nim jest nie tak, wówczas nasza psychika potrafi zbudzić prawdziwe demony – agresję, stany lękowe czy nawet depresję.

Naczelna zasada udanego życia seksualnego polega na uświadomieniu sobie, że w inny sposób ten stan definiują kobiety, a w inny mężczyźni. Najprostszym sposobem na poprawę w sferze intymnej jest komunikowanie się partnerów. Rozmawiajmy zatem ze sobą o naszej seksualności – o potrzebach i spostrzeżeniach. I jedna ważna uwaga – warto rozmawiać bardziej o faktach niż o emocjach. Bo tych ostatnich w naszym życiu mnóstwo i mogą one zaburzać komunikację.

Czytaj też: Seks to zdrowie. 7 faktów medycznych, które warto znać

Problemy seksualne

Dwa główne problemy zgłaszane w badaniach nad seksualnością Polaków to problem z erekcją (25,2% osób uczestniczących w badaniu) i przedwczesny wytrysk (24,8%). Jak widać, od wielu lat nagłaśniana kwestia braku wzwodu tylko minimalnie przegrała z zagadnieniem tak często w statystykach i badaniach pomijanym. O przedwczesnym wytrysku wspominana się rzadko, ponieważ dotychczas nie było preparatów bezpośrednio dedykowanych mężczyznom, którzy zmagają się z tym problemem. W skali naszego kraju pojawiło się jedynie kilka suplementów diety dla takich pacjentów.

Wytrysk nasienia następuje bądź przed rozpoczęciem stosunku seksualnego, bądź też krótko po nim. Objaw taki jest udręką dla mężczyzny i dla jego partnerki. Mimo tego, że problem znany jest od lat, specjaliści wciąż starają się znaleźć optymalne leczenie dla takich pacjentów. Seksuolodzy sięgają po różne metody, z których warto zwrócić uwagę na terapię farmakologiczną lekami o działaniu przeciwdepresyjnym.

Selectin

Od niedawna można również nabyć w aptece suplement diety zwiększający kontrolę nad wytryskiem. Selectin® to preparat złożony, zawierający wyciąg z buzdyganka ziemnego (Tribulusterrestris – roślina ta znana jest od wieków jako afrodyzjak), L-Tryptofan, kwas gamma-aminomasłowy (GABA) i witaminę B6. Unikalny skład Selectinu® dobrano tak, by wspierać mężczyznę w kontroli nad przebiegiem aktu płciowego. Polski producent dołożył wszelkich starań, by Selectin® jak najlepiej służył pacjentom dotkniętym problemem przedwczesnego wytrysku.

Poznaj: Łóżkowe problemy Polaków

Według badania przeprowadzonego przez zespół prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza dwumiesięczna kuracja Selectinem® zwiększyła poczucie kontroli nad wytryskiem o 27%.

Należy w tym miejscu wspomnieć, że w przypadku problemów w życiu seksualnym zawsze warto nie tylko uważać na dietę, unikać używek i dbać o właściwy tryb życia, ale też poradzić się specjalisty.

Warto też rozmawiać. Komunikacja między partnerami pomoże zaradzić problemom, które mogą wystąpić, szybko skorzystać z efektów działania preparatów dostępnych w aptece lub – w przypadkach bardziej skomplikowanych – udać się do specjalisty.

Zobacz: Co starsze dzieci powinny wiedzieć o seksie i rozmnażaniu?

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA