O co apeluje Bartek Jędrzejak?

Bartek Jędrzejak - prezenter, dziennikarz TVN. Na stałe współtworzy jeden z najpopularniejszym programów „Dzień dobry TVN”. Współpracuje z TVN 24 i TVN Meteo. Udowodnił, że prezentowanie pogody to nie tylko studio i elektroniczna mapa, ale też wszystko, co nas otacza. Każdego roku przemierza tysiące kilometrów, odwiedza setki miejsc i poznaje dziesiątki ludzi. Często angażuje się w ważne akcje społeczne. Tym razem wziął udział w akcji Komendy Głównej Policji "Profilaktyka a Ty" a wrażeniami dzieli się na swoim blogu na www.blogstar.pl

Dawno nie naładowałem tak akumulatorów. Dawno nie dostałem tyle dobrej energii od tysięcy młodych ludzi. Na Stadionie Narodowym odbyło się największe w Polsce spotkanie ludzi działających na rzecz bezpieczeństwa. To było podsumowanie 10 lat PaT czyli akcji Komendy Głównej Policji "Profilaktyka a Ty".

Więcej: Profilaktyka przed leczeniem

Wakacje z głową

Ten program objął ponad 300 tysięcy osób, w tym młodzież szkolną, rodziców, samorządowców i pedagogów. To działanie głównie na rzecz młodzieży: promocji zdrowia, kultury relacji, wrażliwości społecznej, a przede wszystkim wolności od przemocy i uzależnień.

Tym bardziej miło, że zostałem zaproszony do wzięcia udziału w świętowaniu Jubileuszu. Wielka scena, której nie wstydziłyby się występować największe gwiazdy... Ale najważniejszy to ten tłum młodzieży przed sceną. Te emocje i niesamowita atmosfera. Jeśli ktoś kiedyś będzie narzekał na młodzież to.... przy mnie niech lepiej nie ryzykuje. Na młodzież, a przynajmniej na te tysiące, które były na stadionie, nie pozwolę powiedzieć złego słowa.

Tym bardziej miło, że obok mnie o bezpieczeństwo apelowali między innymi: największy showman polskiej policji, pomysłodawca programu PaT, ulubieniec młodzieży: inspektor Grzegorz Jach, nasz mistrz olimpijski, złoty medalista,
panczenista Zbigniew Bródka, Piotr Polk komendant z serialu "Ojciec Mateusz" oraz młodzi aktorzy, którzy swoje kariery rozpoczynali w teatrach PaT.

Apel o bezpieczeństwo

Policjanci poprosili nie tylko o prognozę pogody dla 11 tysięcy młodych ludzi, którzy szykują się do wakacji, ale też o apel. Apel o bezpieczeństwo!!!! Jeśli tylko kiedykolwiek będę jeszcze potrzebny - możecie na mnie liczyć. Bo dla mnie BEZPIECZEŃSTWO ponad wszytko.

W poniedziałek rozpoczynają się wakacje. Niech będą pełne radości, słońca, dobrej zabawy. Słońce jest nam niezbędne do życia. Pobudza nasze hormony szczęścia nazywane endorfinami. Czasem "endorfinki" za bardzo pobudzone słońcem powodują, że zapominamy o głowie. Zachowujemy się tak, jakbyśmy jej nie mieli. Zatem - na wakacjach, dużo słońca i dużo głowy!!!! Niech będą bezpieczne!!!!

Tekst użyczony z bloga Bartka Jędrzejaka BlogStar.plCzytaj też: Eksperci: profilaktyka ważna w walce z chorobami cywilizacyjnymi

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA