Ochrona oczu w sezonie na alergie

Czerwone, łzawiące oczy to pierwsze oznaki rozpoczynającego się sezonu alergika.

Spis treści

Ktoś mógłby powiedzieć, że sezon nieprzyjazny alergikom trwa cały czas. Na wiosnę pylą jedne drzewa, latem inne, a do nich dochodzą trawy. Jesień zaś to czas pylenia grzybów. I tak przez około 10 miesięcy w roku. Dlatego alergicy problem z oczami mogą mieć cały czas i prawie o każdej porze roku.

Zobacz: Domowe sposoby na alergię

Jak temu zaradzić?

Ciężko jest zupełnie zapobiegać kontaktom z pyłkami. Ciągle coś pyli, ciągle coś unosi się w powietrzu, a my ciągle musimy oddychać. Można jednak próbować unikać okresów największych pyleń lub minimalizować objawy:

- W prawie każdej stacji radiowej, telewizyjnej, dzienniku czy choćby w internecie znajdziesz mapki z uaktualnianym stężeniem pyłków w powietrzu. U dniach, kiedy stężenie jest największe unikaj wycieczek plenerowych, spacerów po parku i pracy w ogrodzie.
- Unikaj koszenia trawy i pracy w ogrodzie. Przebywanie pomiędzy pylącymi trawami i drzewami z pewnością Ci nie pomoże. A jeśli już musisz, to zakładaj maskę ochronną, długie rękawice, koszulę i spodnie.
- Nie otwieraj okien w domu ani w samochodzie – nawet w upalne dni. Jeśli musisz, to korzystaj z klimatyzacji, ale pamiętaj, że dzięki niej pyłki mogą przenosić się pomiędzy zamkniętymi pomieszczeniami w domu.
- Na rynku dostępne są specjalne filtry do powietrza dla alergików. Polecamy je Twojej uwadze.

Przygotowują się do sezonu pyleń zawsze powinieneś odwiedzić swojego lekarza – alergologa. Jeśli nie wiesz dokładnie na jakie pyłki jesteś uczulony – warto zrobić testy. To pomoże Ci skutecznie unikać roślin pylących na które jesteś uczulony. Ponadto trzeba na zapas zaopatrzyć się w leki – na wszelki wypadek. Bo jeśli dojdzie do reakcji alergicznej organizmu – będzie za późno na wizyty u alergologa. Warto też przejrzeć apteczkę, bo niektóre leki z poprzedniego sezonu mogły się przeterminować i nie będą już skuteczne.

Źródło: Medme.pl

ek

Poznaj: 5 sposobów na alergie

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

Pytanie: Jaki masz stosunek do wegetarianizmu?

  To działanie moralne, dla dobra zwierząt

  Jest to zdrowsze dla organizmu

  Jest to niezdrowe dla organizmu

  Nie mam zdania

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA