Nowy sklep

już ON-LINE

Ochrona oczu w sezonie na alergie

Czerwone, łzawiące oczy to pierwsze oznaki rozpoczynającego się sezonu alergika.
 

Ktoś mógłby powiedzieć, że sezon nieprzyjazny alergikom trwa cały czas. Na wiosnę pylą jedne drzewa, latem inne, a do nich dochodzą trawy. Jesień zaś to czas pylenia grzybów. I tak przez około 10 miesięcy w roku. Dlatego alergicy problem z oczami mogą mieć cały czas i prawie o każdej porze roku.

Zobacz: Domowe sposoby na alergię

Jak temu zaradzić?

Ciężko jest zupełnie zapobiegać kontaktom z pyłkami. Ciągle coś pyli, ciągle coś unosi się w powietrzu, a my ciągle musimy oddychać. Można jednak próbować unikać okresów największych pyleń lub minimalizować objawy:

- W prawie każdej stacji radiowej, telewizyjnej, dzienniku czy choćby w internecie znajdziesz mapki z uaktualnianym stężeniem pyłków w powietrzu. U dniach, kiedy stężenie jest największe unikaj wycieczek plenerowych, spacerów po parku i pracy w ogrodzie.
- Unikaj koszenia trawy i pracy w ogrodzie. Przebywanie pomiędzy pylącymi trawami i drzewami z pewnością Ci nie pomoże. A jeśli już musisz, to zakładaj maskę ochronną, długie rękawice, koszulę i spodnie.
- Nie otwieraj okien w domu ani w samochodzie – nawet w upalne dni. Jeśli musisz, to korzystaj z klimatyzacji, ale pamiętaj, że dzięki niej pyłki mogą przenosić się pomiędzy zamkniętymi pomieszczeniami w domu.
- Na rynku dostępne są specjalne filtry do powietrza dla alergików. Polecamy je Twojej uwadze.

Przygotowują się do sezonu pyleń zawsze powinieneś odwiedzić swojego lekarza – alergologa. Jeśli nie wiesz dokładnie na jakie pyłki jesteś uczulony – warto zrobić testy. To pomoże Ci skutecznie unikać roślin pylących na które jesteś uczulony. Ponadto trzeba na zapas zaopatrzyć się w leki – na wszelki wypadek. Bo jeśli dojdzie do reakcji alergicznej organizmu – będzie za późno na wizyty u alergologa. Warto też przejrzeć apteczkę, bo niektóre leki z poprzedniego sezonu mogły się przeterminować i nie będą już skuteczne.

Źródło: Medme.pl

ek

Poznaj: 5 sposobów na alergie

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA