Od butów po skutery — pomoc w poruszaniu się, gdy nogi zawodzą

Każdy czasami potrzebuje wsparcia w poruszaniu się — mniejszego, gdy po długim, ciężkim dniu nasze stawy niedomagają oraz większego - gdy doznasz urazu albo zmagasz się z ograniczeniami związanymi z wiekiem, chorobą lub niepełnosprawnością.
pomoc w poruszaniu się
Źródło: Materiały partnera
Spis treści

Jakie przydatne produkty znajdziesz w Sklep medyczny Pomoce Dla Seniora?

Obuwie zdrowotne i medyczne - profilaktyka bólu

Stopy mogą boleć z wielu powodów. Jednym z nich jest praca zawodowa, w której musisz stać lub chodzić przez wiele godzin. Z takim wyzwaniem zmagają się chociażby pracownicy służby zdrowia i gastronomii, fryzjerzy czy osoby obsługujące linie produkcyjne.

Ta obszerna grupa pracowników może zmagać się z poważnymi komplikacjami, jeśli ich obuwie nie jest dostosowane do trudniejszych warunków pracy. Na liście skutków ubocznych są deformacje stóp, które przyczyniać się mogą do trwałego, uciążliwego bólu. To z myślą o takich zagrożeniach powstały buty zdrowotne marki Scholl, do produkcji których wykorzystuje się opatentowaną technologię i najwyższej jakości materiały.

Na szczęście już dawno minęły czasy, gdy terminem „but ortopedyczny” określano nieziemsko wygodny, ale i mało estetyczny model. Współczesne obuwie zdrowotne swoim wyglądem w niczym nie ustępuje butom z tradycyjnych, sklepowych półek.

Co więcej – wiele markowych producentów coraz chętniej wykorzystuje te same technologie. Nie ma więc żadnych przeszkód, abyś zafundował swoim nogom wygodne, nowoczesne i stylowe buty zdrowotne!

Obuwie ortopedyczne to coś więcej niż buty medyczne — to sprzęt rehabilitacyjny używany po urazach i operacjach albo do leczenia schorzeń stóp. Takie buty mają specjalną konstrukcję, która koryguje deformacje, zapobiega pogłębianiu się wad, amortyzuje wstrząsy i uśmierza ból. Niektóre nosi się też w celu zniwelowania różnicy w długości nóg, związanej chociażby ze zmianami w stawie biodrowym. Co ważne - czasami obuwie ortopedyczne zastępuje opatrunek gipsowy.

Kule — niezastąpione po urazach

Kule inwalidzkie zapewniają wsparcie w czasie przemieszczania się - zarówno osobom trwale, jak i czasowo niepełnosprawnym. Na rynku znajdziesz mnóstwo modeli różniących się uchwytem, wagą, parametrami wytrzymałościowymi, akcesoriami i innymi udogodnieniami.

Najbardziej uniwersalne są kule ortopedyczne łokciowe, chociaż dla osób z niesprawnymi dłońmi albo amputowaną nogą, często praktyczniejsze okazują się kule pachowe. Odpowiednio dobrane, stabilne i wytrzymałe kule ułatwiają samodzielne wykonanie prostych czynności, dodatkowo umożliwiają przemieszczanie się i odciążają stawy, które są zdrowe i nijako „zastępują” uszkodzone kończyny.

Wózki elektryczne — dowód niezależności, nie niepełnosprawności

Wózek inwalidzki wielu osobom kojarzy się ze smutną ostatecznością, czymś, co „przypieczętowuje” ich niepełnosprawność. Niepotrzebnie! Taki sprzęt (zwłaszcza wózek inwalidzki elektryczny) jest sposobem na zachowanie niezależności, poprawę komfortu życia i zwiększenie mobilności. Coraz więcej seniorów i osób mających trudności z poruszaniem się, chętnie korzysta zarówno z wózka elektrycznego, jak i jego „starszego brata” — skutera.

Skutery - mobilność dalekiego zasięgu

Skuter inwalidzki elektryczny podbił serca mieszkańców USA, Wielkiej Brytanii, Francji czy Niemiec, gdzie nie kojarzy się z ograniczeniami, ale wręcz przeciwnie — z nowymi możliwościami. W Polsce każdy może korzystać ze skutera, bowiem nie potrzeba do tego żadnych specjalnych pozwoleń, ubezpieczenia albo rejestrowania w urzędzie.

W ostateczności więc zyskujemy mobilny, komfortowy i najwyżej jakości pojazd, dzięki któremu pokonywanie odległości będzie jeszcze łatwiejsze.

Sklepy ortopedyczne zapewniają szeroki wybór produktów ułatwiających poruszanie się — od niezwykle komfortowego obuwia zdrowotnego po zaawansowane technologicznie wózki elektryczne i skutery. To prawda, że trudności w przemieszczaniu się nie są powodem do radości, ale dopasowany do Ciebie sprzęt ortopedyczny z pewnością pomoże Ci znieść je z uśmiechem na twarzy.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

Reklama

Może to Cię zainteresuje
Co pyli w lipcu 2021?
D-dimery: norma, badanie i wyniki. Przyczyny podwyższonych?
Udar słoneczny - ile trwa, objawy udaru cieplnego?
RDW CV - co znaczy wysokie lub niskie. Jaka jest norma?
Jaką dietę stosować podczas chemioterapii? Sprawdzamy!

Reklama