Od diety przyszłej mamy zależy otyłość i cukrzyca dziecka

To co je kobieta w ciąży wpływa na zdrowie dziecka. Istotne są szczególnie pokarmy bogate w witaminy, w tym wit. B12 od której wydaje się zależy czy dziecko w przyszłości będzie miało problemy z otyłością oraz czy rozwinie się u niego cukrzyca - poinformowali brytyjscy naukowcy

"Nie ma wątpliwości co do tego, że jesteśmy świadkami epidemii otyłości w kraju. Z każdym pokoleniem stajemy się coraz bardziej otyli i mamy do czynienia z coraz większym odsetkiem zachorowań na cukrzycę, choroby serca i inne związane z nadwagą choroby" - mówiła dr Ponnusamy Saravanan z Uniwersytetu Warwick.

Czytaj też: Otyłość w ciąży szkodliwa dla dziecka

Wyniki prowadzonych na uniwersytecie badań wykazały, że kobiety o niskim poziomie witaminy B12 rodzą dzieci, u których po urodzeniu i w wieku sześciu lat zaobserwowano sygnały podwyższonego ryzyka rozwoju cukrzyca,83,1.html">cukrzycy i chorób serca w przyszłości.

Zobacz wideo: Przepis na pyszne danie dla kobiet w ciąży

"Uważamy, że mikroelementy w kobiecej diecie zasadniczo wpływają na funkcjonowanie DNA. Ta interakcja geny-odżywianie przynajmniej częściowo determinuje podatność dziecka na otyłość w wieku dorosłym. Badania nad funkcjami adipocytów (komórek syntezujących i magazynujących tłuszcze proste - przyp. red.) dowodzą, że brak równowagi poziomu mikroelementów ma istotny wpływ na sprawność energetyczną komórek" - wyjaśnia dr Saravanan.

Czytaj też: 7 chorób i schorzeń, które powodują otyłość

Internetowa Szkoła Rodzenia MedMe.pl

Zobacz wideo: Jak cukrzyca ciążowa wpływa na rozwój noworodka

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

Pytanie: Czy według Ciebie bankowanie krwi pępowinowej to dobra inwestycja?

  Tak. Jej późniejsze wykorzystanie może uratować życie.

  Nie sądzę, ale na wszelki wypadek warto się zabezpieczyć.

  Nie. Uważam, że nie zostanie wykorzystana.

Patronem sondy jest Polski Bank Komórek Macierzystych

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA