Odżywka do paznokci po hybrydzie i pod lakier hybrydowy

Odżywka do paznokci po hybrydzie pomoże zregenerować płytkę paznokciową zniszczoną zbyt częstym wykonywaniem manicure hybrydowego lub nieumiejętnym usuwaniem lakieru. Sprawdź, jaką odżywkę po hybrydzie wybrać oraz jak jeszcze można chronić paznokcie przez zniszczeniem.
Odżywka do paznokci po hybrydzie, pilnik, cążki i miseczka z oliwką
źródło:123RF

Spis treści

Odżywka do paznokci po hybrydzie

Odżywka do paznokci po hybrydach to kosmetyk niezbędny do wzmocnienia płytki paznokciowej osłabionej regularnym wykonywaniem stylizacji. Manicure hybrydowy jest obecnie najpopularniejszą metodą zdobienia paznokci. Polki pokochały go przede wszystkim za trwałość i naturalny wygląd. Na pierwszy rzut oka paznokcie pomalowane lakierem hybrydowym wyglądają jak pomalowane zwykłą emalią do paznokci. Różnica tkwi jednak w trwałości. Lakiery hybrydowe są utwardzane w świetle lampy UV. Dzięki temu nie odpryskują, nie pękają i nie matowieją. 

Manicure hybrydowy ma jednak swoje minusy, o których mówi się coraz więcej. Hybrydzie zarzuca się przede wszystkim to, że niszczy paznokcie. Często po usunięciu lakieru oczom ukazują się paznokcie cienkie jak kartka papieru, kruche i rozdwojone. To znak, że płytka paznokciowa potrzebuje odpoczynku od hybrydy oraz wzmocnienia, które zapewni jej specjalna odżywka do paznokci po hybrydzie. 

Odżywka po hybrydzie – co powinna zawierać? 

Jaka jest najlepsza odżywka do paznokci po hybrydzie? Odżywkę po hybrydzie możemy kupić w drogerii lub wykonać samodzielnie w domu. Jeśli zdecydujemy się na zakup odżywki, koniecznie zwróćmy uwagę na jej skład. Warto wybrać produkt, który zawiera naturalne olejki. Pamiętajmy, że składniki kosmetyków są wymieniane w kolejności malejącej, więc warto poszukać odżywki, która zawiera największą ilość naturalnych olejków. 

Olejki najbardziej pożądane w składzie odżywek to:

Jeśli natomiast zdecydujemy się na domową odżywkę do paznokci po hybrydzie, możemy wykorzystać produkty, których używamy na co dzień w kuchni. Wystarczy, że do niewielkiej miseczki wlejemy oliwę z oliwek i dodamy kilka kropel soku z cytryny oraz olejku rycynowego, a następnie zanurzymy w miksturze palce na kilkanaście minut. Taki zabieg warto wykonywać dwa razy w tygodniu. 

Reklama

Odżywka po hybrydach bez formaldehydu

Skład odżywek do paznokci po hybrydach warto sprawdzać nie tylko w poszukiwaniu olejków naturalnych. Dermatolodzy oraz kosmetolodzy zalecają, by tuż po zdjęciu lakieru hybrydowego unikać odżywek zawierających formaldehyd, gdyż nie powinno się ich stosować na uszkodzoną płytkę paznokciową. Warto wiedzieć, że formaldehyd jest konserwantem dodawanym do wielu kosmetyków. Znajdziemy go nie tylko w lakierach i odżywkach do paznokci, ale także w kremach do twarzy, tuszach do rzęs, mydłach, płynach do kąpieli, szamponach czy odżywkach do włosów. Formaldehyd jest dodawany do odżywek do paznokci, ponieważ nie tylko konserwuje kosmetyk, ale dodatkowo utwardza płytkę paznokciową, dając wrażenie jej wzmocnienia.

Poszukując dobrej odżywki do paznokci po hybrydzie, warto też unikać preparatów, które wymagają użycia zmywacza. Zmywacze do paznokci, bez względu na to, czy zawierają aceton czy nie, wysuszają płytkę paznokciową. Stosując taką odżywkę po hybrydzie, zamiast zregenerować paznokcie, narazimy je wysuszenie. 

Odżywka do paznokci pod lakier hybrydowy

O odżywieniu paznokci warto pomyśleć przed wykonaniem manicure hybrydowego, a nie po zmyciu lakieru. W ten sposób można zapobiec uszkodzeniu płytki paznokci. Coraz więcej producentów wprowadza na rynek tzw. bazy proteinowe. To produkt, który nakłada się jako pierwszy na naturalną i zmatowioną płytkę paznokci, a następnie utwardza w świetle UV lub LED. Żeby zminimalizować ryzyko uszkodzenia paznokci, stworzono bazy z proteinami, których zadaniem jest odżywienie i wzmocnienie płytki. Bazy proteinowe znajdują także zastosowanie, kiedy chcemy przedłużyć lub nadbudować paznokcie.

Na rynku kosmetycznym znajdziemy też bazy witaminowe, które mają podobne zastosowanie jak proteinowe – stosuje się je w celu zminimalizowania ryzyka uszkodzenia płytki, ale nie przedłużymy nimi paznokci. Co warto podkreślić, bazy witaminowe uchodzą za mniej trwałe. Można spotkać się z opinią, że manicure wykonany taką bazą utrzymuje się około tygodnia, aczkolwiek jest to uzależnione od konkretnej marki i stanu płytki paznokci.  

Odżywka pod hybrydę czy naklejka? 

Nowością na rynku kosmetycznym są specjalne naklejki, których podstawowym przeznaczeniem jest ułatwienie zdejmowania hybryd z paznokci, ale dodatkowo uchronią one płytkę przez zniszczeniem. Naklejki przykleja się do naturalnej płytki, a następnie maluje się paznokcie lakierem hybrydowym. Po 2-3 tygodniach nie trzeba moczyć paznokci w acetonie lub spiłowywać lakieru. Wystarczy podwadzić naklejkę patyczkiem i odkleić od paznokci. W ten sposób ochronimy płytkę przed przesuszeniem lub przepiłowaniem, co często się zdarza podczas usuwania lakieru hybrydowego

Czytaj też:

Bibliografia

  • https://pl.wikipedia.org/wiki/Aldehyd_mrówkowy
  • https://karodos.pl/cala-prawda-o-formaldehydzie-w-odzywkach-i-lakierach-do-paznokci/

Oceń artykuł

(liczba ocen 2)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

Powyższy artykuł prezentuje treści informacyjne i został opracowany wyłącznie przez redakcję serwisu. Artykuł zawiera informacje o wybranych produktach dostępnych w internetowym Sklepie Medme.pl i ma charakter autopromocyjny Sklepu Medme.pl Wybór prezentowanych produktów lub kategorii produktów został dokonany w sposób rzetelny, wyłącznie przez redakcję serwisu.
<-- popup -->