Ogólnopolski Tydzień Wegetarianizmu

10 maja ruszają obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Wegetarianizmu. W wielu miastach Polski - m.in. Warszawie, Łodzi, Słupsku, Bydgoszczy i Katowicach - odbędą się wykłady, warsztaty, pokazy gotowania, degustacje, projekcje filmów i kiermasze wegetariańskich i wegańskich smakołyków.

Ogólnopolski Tydzień Wegetarianizmu to największa i najstarsza impreza promująca wegetarianizm i weganizm w Polsce. Organizowana jest już od dziewięciu lat przez Fundację Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva. Impreza ma na celu popularyzację zdrowych nawyków żywieniowych wśród Polaków, przybliżenie im idei wegetarianizmu i weganizmu, a także zwrócenie uwagi na sytuację zwierząt wykorzystywanych do produkcji żywności.

Sprawdź: Wegetarianizm – zdrowie czy zagrożenie?

Aktywności w stolicy

Szczególnie bogatą ofertę mają w tym roku warszawskie obchody OTW. Rozpocznie je odbywający się w niedzielę 10 maja Bieg Wegański. W programie m.in. bieg główny na dystansie 5 i 10 km brzegiem Wisły, bieg dla dzieci, Pasta Party dla wszystkich biegaczy oraz Targ Wegańsko-Sportowy. W Centrum Olimpijskim PKOl odbędą się wykłady o diecie wegetariańskiej i wegańskiej w sporcie.

W tygodniu odbędzie się cykl prowadzonych przez fachowców wykładów, m.in. „Codziennie w Meatrixie. Jak działa marketing produktów odzwierzęcych w Polsce?" czy „Dieta roślinna w leczeniu chorób reumatycznych”. Planowany jest też pokaz filmu dokumentalnego „Cowspiracy”, poświęconemu ekologicznym skutkom przemysłu zwierzęcego oraz pokaz slajdów z wegańskiej podróży po Afryce.

III Wielki Rodzinny Wegetarg

W ostatni dzień Ogólnopolskiego Tygodnia Wegetarianizmu w Warszawie odbędzie się III Wielki Rodzinny Wegetarg - ponad 40 wystawców z całej Polski zaoferuje wegańskie smakołyki, m.in. roślinne żółte sery, wędliny, pasty i pasztety, wegańskie i witariańskie ciasta, w 100 procentach roślinne lody, ciepłe dania wegańskie, ekologiczne owoce i warzywa. W ofercie Wegetargu znajdą się również wegańskie kosmetyki, książki o zdrowej diecie, etyce i sporcie, a także rękodzieło.
Szczegółowy plan imprez w całej Polsce z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Wegetarianizmu na stronie www.tydzienwege.pl

Czytaj też: Psychologia wegetarianizmu

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA