Osocze bogatopłytkowe – ratunek dla szyi i dekoltu

Szyja i dekolt to miejsca naszego ciała uznawane za trudne w codziennej pielęgnacji oraz ze względu na małe możliwości zniwelowania powstałych już zmian. Okazuje się jednak, że wśród zabiegów medycyny estetycznej dostępnych jest kilka metod, które pozwalają skutecznie naprawić szkody wyrządzone przez czas w tych newralgicznych okolicach.

Co szkodzi

Kluczowe jest określenie przez lekarza medycyny estetycznej problemów, z którymi zgłasza się pacjent. Problemy te wynikają z nakładających się na siebie czynników wpływających na wygląd skóry:
- upływający czas;
- promieniowanie UV;
- dym papierosowy;
- stres;
- niewłaściwa pozycja ciała wynikająca z wad kręgosłupa.
Czynniki te w istotny sposób pogarszają kondycję skóry, powodując jej wiotkość i suchość, powstawanie zmarszczek i przebarwień. Ważne jest, aby jednoznacznie określić, które z problemów dominują i które należy usunąć w pierwszej kolejności. Po postawieniu diagnozy przychodzi czas na działanie.

Powstrzymaj starzenie

Tu możliwości jest wiele, grunt, aby wybrać te, które są najbardziej skuteczne.
Jak wynika z obserwacji i praktyki dr Marty Fabich-Krok, lekarza DS Instytut w Warszawie, w odmładzaniu i kondycjonowaniu szyi i dekoltu bardzo dobrze sprawdza się modne w ostatnim czasie osocze bogatopłytkowe. Zabieg przy użyciu osocza bogatopłytkowego cenią sobie nie tylko pacjenci, ale i sami lekarze. Przynosi dobre efekty, jest bezpieczny i uniwersalny. Co ważne, lekarz może zaproponować go pacjentce w każdym wieku.

Potencjału do odnowy skóry, który zawarty jest w osoczu bogatopłytkowym, nie można porównać do żadnej ze stosowanych dotychczas metod. Czynniki wzrostu zamknięte w płytkach krwi i uwalniane podczas podawania koncentratu PRP w skórę zmuszają organizm pacjenta do regeneracji i odbudowy.
Efekty, które możemy osiągnąć stosując osocze bogatopłytkowe to:
- zniwelowanie czy znaczne wypłycenie zmarszczek;
- poprawa napięcia i elastyczności skóry;
- znaczna poprawa kolorytu cery, dzięki powstawaniu nowych naczyń krwionośnych odżywiających skórę.
Pierwsze, widoczne "gołym okiem” oznaki dobroczynnego wpływu na skórę tego swoistego koktajlu młodości widoczne są po około 2 tygodniach, ale sam proces przebudowy tkanek zaczyna się już po 48 godzinach od podania preparatu i trwa przez wiele miesięcy.
Osocze bogatopłykowe PRP jest zabiegiem, który bardzo dobrze łączy się z innymi metodami medycyny estetycznej, co pozwala na stworzenie z jego udziałem kompleksowego programu pracy nad skórą. Dobrze sprawdza się w połączeniu z peelingami, rollerem medycznym czy laseroterapią.
Osocze bogatopłytkowe będąc zabiegiem biokompatybilnym, wykorzystującym własny potencjał organizmu pacjenta - jego krew, ogranicza ryzyko powstania reakcji nietolerancji, która może zdarzyć się po podaniu substancji obcych dla organizmu, chociażby tych zawartych w koktajlach stosowanych podczas zabiegów mezoterapii. Okres rekonwalescencji pozabiegowej jest więc krótki, trwa zazwyczaj kilka dni i nie ogranicza codziennej aktywności pacjenta. Nawet alergicy, którzy mają większą skłonność do wszelkich reakcji uczuleniowych, po zastosowaniu osocza nie mają nasilenia i nie powstają u nich nowe zmiany skórne.

Jak wybrać metodę


Na rynku dostępnych jest wiele metod pozyskiwania osocza bogatopłytkowego. Warto jednak wiedzieć, że wiele z nich pozwala jednorazowo na uzyskanie tylko bardzo niewielkiego stężenia płytek krwi i czynników aktywnych, co powoduje konieczność wykonania co najmniej kilka zabiegów, aby uzyskać wymierne efekty. Inaczej jest w przypadku systemu Angel. Jest to obecnie najnowocześniejszy na rynku separator komórkowy, posiadający zdolność bardzo wysokiej koncentracji płytek krwi i czynników wzrostu w nich zawartych. Cena zabiegu wykonywanego przy użyciu systemu Angel jest nieco wyższa niż zabiegów wykonywanych przy użyciu wirówek starej generacji. Nie powinno to jednak odstraszać pacjentów. Wysokie stężenie substancji aktywnych uzyskiwanych z krwi pacjenta powoduje, że już po pierwszym zabiegu dochodzi do intensywnego pobudzenia regeneracji tkanek, co w rezultacie daje widoczne i trwałe przemiany struktury skóry. Wystarczy jeden zabieg, aby uzyskać efekty, których oczekuje pacjent, co pozwala na ograniczenie czasu i kosztów związanych z kolejnymi wizytami w gabinecie lekarskim.
Warto dodać, że od dłuższego czasu osocze wykorzystywane jest również w leczeniu schorzeń dermatologicznych. Jednym z nich, dotykających coraz większą grupę pacjentów, jest nadmierne wypadanie włosów. Osocze aplikowane z formie mezoterapii na skórę głowy znacznie zwiększa skuteczność terapii, pozwalając walczyć z problemem łysienia.

Czytaj też: Mezoterapia twarzy i szyi – skuteczność, efekty i przeciwwskazania

Oceń artykuł

(liczba ocen 17)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA