Ozonowanie w celu dezynfekcji

Jeżeli chcemy usunąć z domu lub mieszkania nieprzyjemne zapachy albo zależy nam na przeprowadzeniu kompleksowej dezynfekcji, warto zdecydować się na ozonowanie. Warszawa, Kraków, Gdańsk – w zasadzie w całej Polsce funkcjonują firmy zajmujące się tego rodzaju działalnością.
Ozonowanie w celu dezynfekcji

Artykuł sponsorowany

Źródło: Materiały partnera

Spis treści

Dezynfekcja ozonem to coraz popularniejszy sposób na pozbywanie się chorobotwórczych drobnoustrojów z domów, budynków użyteczności publicznej, powierzchni przemysłowych oraz biurowych czy z różnego rodzaju instalacji. Jest to metoda szybka i skuteczna. Czy jest bezpieczna? Tak, ale tylko wtedy, gdy dezynfekcją ozonem zajmują się przeszkoleni specjaliści.

Owszem, ozon jest zabójczy dla bakterii, wirusów oraz grzybów, ale równie niebezpieczny może być dla ludzi, zwierząt oraz domowych roślin. A także dla domowej, delikatnej elektroniki czy tych wszystkich materiałów, które szybko ulegają utlenieniu. Do tego ozon, który sam jest gazem niepalnym, doskonale podtrzymuje proces spalania, w czym jest bardzo podobny do zwykłego, dwuatomowego tlenu.

Łatwo więc zauważyć, że ozon może być po prostu szkodliwy, a momentami wręcz niebezpieczny w rękach kogoś, kto nie zna najważniejszych reguł bezpieczeństwa dotyczących dezynfekcji tą substancją. Dlatego jeżeli poszukujemy firmy zajmującej się ozonowaniem – w Warszawie, Poznaniu, Krakowie czy dowolnymi innym polskim mieście – warto bardzo dokładnie sprawdzić doświadczenie oraz referencje przedsiębiorstwa, od którego zależy bezpieczeństwo nasze, naszych bliskich oraz naszego dobytku. W przeciwnym wypadku możemy trafić na „fachowców”, którzy postanowili działać w tej branży z potrzeby chwili, nie posiadając przy tym żadnej wiedzy czy koniecznych kwalifikacji. Zapominając przy tym, że zakup ozonatora to za mało, aby móc nazywać się specjalistą.

Ozonowanie w celu dezodoryzacji

Właściwości ozonu jako doskonałego utleniacza sprawiają, że można go również używać do zabiegu dezodoryzacji. Usuwanie przykrych zapachów za pomocą ozonu jest skuteczne oraz bezpieczne, co ma niebagatelny wpływ na popularność tej metody.

Ozon może być użyty chociażby do usuwania przykrych woni z domów lub mieszkań. Nie ma znaczenia, czy są to zapachy poremontowe, spowodowane awariami instalacji sanitarnej czy też klęskami żywiołowymi. Odpowiednio zaaplikowany ozon może poradzić sobie z każdym odorem.

Dezodoryzacja ozonem jest jednak stosowana nie tylko do celów prywatnych, w domach czy mieszkaniach. Na tego rodzaju operację często decydują się również podmioty świadczące usługi hotelarskie, magazynowe, transportowe czy restauratorskie. Dzięki ozonowaniu można usunąć nieprzyjemne lub dokuczliwe zapachy z pokojów hotelowych, autobusów oraz pociągów czy magazynów. Stosują je również producenci żywności, którzy ozonują na przykład hale przetwórcze, samochody transportowe czy chłodnie.

Dlatego jeżeli planujecie dezynfekcję, dezodoryzację lub obydwie te operacje jednocześnie, warto zdecydować się na ozonowanie. W Warszawie i w zasadzie w każdym większym polskim mieście można znaleźć firmy, które zrobią to szybko, sprawnie i przede wszystkim z poszanowaniem wszystkich zasad BHP.

Uwaga konkurs!

Zgłoś swoje miejsce pracy do konkursu #BezpieczneBiuro z PSG Polska – wygraj 3 miesiące bezpłatnej dezynfekcji biura oraz 500 złotych na karcie podarunkowej Allegro. Akcja trwa do 10 października 2020 roku. Więcej szczegółów znajdziesz na naszej stronie Profesjonalneozonowanie.pl w zakładce "Aktualności". Zapraszamy!

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

<-- popup -->