Pacjencie! Poznaj 5 powodów, dla których warto rozpocząć współpracę z terapeutą

Fizjoterapia to zawód rehabilitacyjny, który sprawdza się w bardzo wielu miejscach opieki zdrowotnej, zarówno w szpitalach, placówkach opieki długoterminowej, opieki domowej, ale również w prywatnych klinikach i sanatoriach. Zadaniem fizjoterapeuty jest w jak największym stopniu usprawnić swoich podopiecznych po przebytych urazach, wypadkach i chorobach. Jeżeli nie jesteś jeszcze przekonany do usług fizjoterapeutycznych, poznaj 5 powodów, dlaczego warto z nich skorzystać.
fizjoterapia

Artykuł sponsorowany

Źródło: Materiały partnera

Spis treści

Powód pierwszy: ulga w bólu

Jeżeli borykasz się ze skutkami ciężkiego wypadku lub złamania kończyny, zajęcia z fizjoterapeutą mogą uśmierzyć dolegliwości bólowe i dyskomfort fizyczny. Fizjoterapia okazała się skuteczna w leczeniu zapalenia stawów, cukrzycy, udaru i urazowego uszkodzenia mózgu, urazu rdzenia kręgowego, oferując narzędzia i techniki, które pozwalają uzyskać i utrzymać optymalny poziom sprawności fizycznej i życia bez bólu.

 

Powód drugi: usprawnienie osób w podeszłym wieku

Społeczeństwa europejskie się starzeją. Z drugiej strony, dzięki postępowi medycznemu, przedłuża się średnia długość ludzkiego życia. To z kolei stawia nowe wyzwania i skłania do poszukiwania takich rozwiązań, które sprawią, że w parze z dłuższym życiem będzie szła jego wysoka jakość. Fizjoterapeuci prowadzą zajęcia z seniorami, które zmierzają do zachowania przez nich optymalnego poziomu sprawności i kondycji fizycznej.

 

Reklama

Powód trzeci: uczucie relaksu i odprężenia

Mięśnie pleców i karku, spięte po całodziennym siedzeniu przed komputerem lub za kierownicą, potrafią mocno dać się we znaki. Uczucie napięcia można łatwo zniwelować za sprawą profesjonalnie wykonanego masażu. W tym celu warto raz na jakiś czas skorzystać z usług fizjoterapeuty, który jest przygotowany do wspierania prawidłowej pracy mięśni.

 

Powód czwarty: różnorodność technik i indywidualne podejście do pacjenta

Leczenie fizjoterapeutyczne może obejmować ćwiczenia terapeutyczne, terapię manualną, akupunkturę czy ultradźwięki. Różnorodne techniki są dopasowywane do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Wykonanie zabiegów fizjoterapeutycznych jest poprzedzone prześwietleniem, testami laboratoryjnymi i diagnozą postawioną przez lekarza. Pacjent, współpracując z fizjoterapeutą, ustala z nich indywidualny program leczenia.

 

Powód piąty: zmniejszenie bólu wynikającego z zakwasów

Przeforsowanie po weekendowym meczu z kolegami lub solidnym bieganiu potrafi mocno dać w kość. Zakwasy, nadwyrężone stawy oraz mięśnie mogą zniechęcić do podejmowania dalszej aktywności fizycznej. Skuteczna fizjoterapia jest w stanie zmniejszyć dolegliwości bólowego powstałe na skutek przeforsowania bez korzystania z farmakologii.

Dobrego fizjoterapeutę możesz znaleźć, korzystając z portalu https://sprawdzonyfizjoterapeuta.pl.

Oceń artykuł

(liczba ocen 12)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!