Parafinoterapia w gabinecie kosmetycznym

Parafinoterapia ma dobroczynny wpływ na spierzchniętą skórę i bolące stawy.
 

Na czym polega parafinoterapia

Parafina jest to nienasycony węglowodór otrzymywany w procesie destylacji frakcjonowanej ropy naftowej. Temperatura topnienia parafiny to 42-45oC, a wrzenia 250oC. Parafina stygnąc przechodzi w stan stały. Ma dużą pojemność cieplną i słabe przewodnictwo cieplne. Długo magazynuje ciepło i długo je oddaje. W fizykoterapii stosuje się kuchenki parafinowe, duże wanny i kuchnie gdzie znajduje się kilkanaście litrów parafiny rozpuszczonej. W kosmetyce podgrzewa się parafinę do temperatury ok. 50oC. Zabiegi tego rodzaju są polecane przy zmianach zwyrodnieniowych stawów i ścięgien, przy bliznach oraz po zastarzałych urazach. Podstawowe i odczuwalne korzyści to oczyszczenie skóry twarzy i rąk, odżywienie i zregenerowanie skóry, która staje się gładka i jedwabiście miękka. Przeciwwskazania to przede wszystkim choroby nowotworowe, czynna gruźlica, choroby zapalne, padaczka, klaustrofobia i choroba wieńcowa.

Rodzaje zabiegów parafinowych

Zabiegi parafinowe wykonuje się na rózne sposoby

  • okłady parafinowe - nakładane w postaci pędzelka, chochlą lub przez zamaczanie gazy
  • przez zamaczanie wielokrotne - metoda rękawiczek lub skarpetek
  • wlewy okołostawowe - wokół stawu owijamy foliową torebkę i do niej wlewa się parafinę
  • kąpiele parafinowe miejscowe - wkładamy rękę do parafiny i trzymamy, czas zabiegu od 30 do 60 minut, wykonujemy codziennie lub co drugi dzień, w serii jest 10-30 zabiegów.

Parafina stygnąc zmniejsza swoją objętość o około 10-20%, co daje dodatkowy efekt terapeutyczny w postaci ucisku mechanicznego.

RED ELKA

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA