Paski wybielające zęby – jak stosować i gdzie kupić? Cena

Paski wybielające zęby to bezpieczny produkt do poprawy koloru szkliwa. Pozwalają uzyskać piękny i zdrowy uśmiech. Ta prosta domowa metoda jest skuteczna i niedroga. To doskonała alternatywa dla zabiegów stomatologicznych, które wybielają zęby i likwidują przebarwienia, ale są zdecydowanie droższe. Aby uzyskać oczekiwany efekt stosowania pasków wybielających, należy odpowiednio przygotować się do tego typu kuracji. Warto wiedzieć, jak je stosować i gdzie kupić.
Kobieta trzyma w dłoni paski wybielające
źródło:123RF

Spis treści

Wybielanie zębów to dobry sposób na piękny uśmiech. Kawa, herbata czy czerwone wino w nadmiernych ilościach powodują przebarwienia na zębach. Tworzą się wtedy charakterystyczne osady, które bardzo trudno zlikwidować samym myciem i szczotkowaniem. Piękne białe i zdrowe zęby przysparzają urody i dodają pewności siebie. Nawet bardzo zadbana cera i zdrowe włosy stracą na wyglądzie przy żółtym i przebarwionym uzębieniu. Warto zdecydować się na wybielanie zębów, a paski wybielające doskonale spełniają swoją rolę. 

paski-wybielajace-zeby">

Paski wybielające zęby

Paski wybielające zęby to domowa alternatywa wybielania zębów. Jest to metoda zdecydowanie tańsza od wybielania w gabinecie stomatologicznym. Jej efekty co prawda utrzymują się krócej, ale skutecznie likwiduje przebarwienia i usuwa osady z powierzchni szkliwa zębów. Warto przed nałożeniem pasków skonsultować się ze stomatologiem, który powinien określić, czy wybielanie w danym konkretnym przypadku jest bezpieczne. 

Przede wszystkim przeciwwskazaniami do zastosowania tej metody są choroby dziąseł i jamy ustnej, a także nadwrażliwość zębów. Nie wolno także stosować pasków wybielających na zęby, dotknięte próchnicą. Kolor zębiny zmienia się na skutek uwarunkowań genetycznych lub stylu codziennego życia. Nieestetyczny kolor zębów może być spowodowany nadmiernym spożyciem mocnej kawy, herbaty czy czerwonego wina. Rodzaj diety ma zatem ogromny wpływ na tworzenie się przebarwień na zębach. 

Osoby, które w dzieciństwie przyjmowały dużo antybiotyków lub przyswajały dużą ilość fluoru są także narażone na słabe szkliwo i tym samym powstawanie brzydkiego koloru na zębach. 

 paski-do-wybielania-zebów ">

 Paski do wybielania zębów 

Prawidłowe nałożenie pasków wybielającychna zęby wymaga odpowiedniego przygotowania. Aby efekt był zadowalający i widoczny należy stosować pewne określone zasady. Warto także dokładnie zapoznać się z instrukcją, podaną przez producenta, aby uniknąć błędów. Produktów przeznaczonych do wybielania zębów, w tym także pasków, powinny wystrzegać się kobiety w ciąży i młodzież do 16 roku życia. 

Oto podstawowe warunki, które należy spełnić przed przystąpieniem do takiego zabiegu:

 • wizyta u stomatologa, który potwierdza możliwość stosowaniapasków wybielających,
 • usunięcia kamienia nazębnego, co umożliwia dotarcie substancji zawartych w paskach do miejsc, które są zasłonięte kamieniem,
 • pozostawienie nieumytych zębów przed wykonaniem zabiegu w celu zminimalizowania podrażnień jamy ustnej,
 • stosowanie tak zwanej „białej diety” , która polega na rezygnacji z produktów barwiących zęby (kawa, herbata, wino czy buraki),

Osoby, które noszą aparaty ortodontyczne muszą zrezygnować z możliwości nakładania pasków wybielających. Zęby pod aparatem nie są wybielane, a po zdjęciu aparatu pojawiłyby się zbyt duże różnice w barwie szkliwa. 

W przypadku nadwrażliwych zębów lekarze często zalecają przed wybielaniem skorzystanie z serii zabiegów łagodzących nadwrażliwość. 

jak-stosowac-paski-wybielajace-do-zebów?">

Jak stosować paski wybielające do zębów?

Paski do wybielania zębów można stosować samodzielnie w domu. Produkt ten jest wypełniony specjalnym żelem o wybielających właściwościach. Paski mają charakter jednorazowy i mogą być nakładane na górne i dolne zęby. 

Zasady stosowania pasków wybielających są następujące:

 • kuracja przy użyciu pasków trwa od 7 do 14 dni (szczegółowo określają to instrukcje użytkowania poszczególnych produktów),
 • musi odbywać się zgodnie z zaleceniami producenta, 
 • nakłada się jena zęby dwa razy dziennie na czas od 25 do 60 minut (niektóre z produktów wymagają tylko 5 minutowego nałożenia), 
 • zawsze należy pamiętać, aby nie przekraczać czasu „noszenia” pasków, wskazanego przez producenta,
 •  ograniczać połykanie śliny, a na pewno nie połykać samych pasków, 
 • nie dotykać ich językiem w trakcie nałożenia, gdyż żel utrzymuje się na powierzchni szkliwa,
 •  nie wolno pić i jeść w trakcie ich noszenia,
 • przed i po aplikacji pasków wybielających producenci  zalecają, aby nie myć i nie szczotkować zębów,
 • w trakcie kuracji paskami wybielającymi i przez następny miesiąc zalecane jest stosowanie tak zwanej „białej diety”,  czyli wyłączającej z codziennego jadłospisu produkty, zawierające pigment (takie jak kawa, mocna herbata czy wino),
 • wybierać paski wybielające z dodatkową nakładką, która ułatwia równomierne rozprowadzenie żelu.

Rezultaty stosowania pasków wybielających są widoczne po kilku dniach stosowania. Jednak pełny efekt uzyskuje się po 2 tygodniach od zastosowania. Zęby stają się bielsze o 2-3 tony, a efekt jest widoczny od kilku miesięcy do roku (zależy to od indywidualnych predyspozycji pacjenta i stosowanej diety). Biel na zębach utrzymuje się krócej niż po zastosowaniu metod stomatologicznych, ale jest to niewątpliwie o wiele tańsza metoda, która przynosi bardzo dobre efekty w porównaniu do ceny.  

W przypadku stwierdzenie nadwrażliwości zębów czy podrażnienia dziąseł należy kurację wybielania paskami niezwłocznie przerwać. 

gdzie-kupic-paski-wybielajace?">

Gdzie kupić paski wybielające?

Wybielające paski do zębów to produkt ogólnodostępny. Kupno tego typu „wybielacza” do zębów nie wymaga recepty. Prawie każda apteka posiada je w swojej ofercie. Można je także znaleźć w drogeriach czy innych sklepach kosmetycznych. Wiele sklepów z produktami do wybielania zębów znajduje się także na stronach internetowych. Warto jednak sprawdzić producenta i poczytać opinie na temat konkretnych rodzajów.  

Sklepy internetowe i stacjonarne oferują paski o różnym składzie. Korzystając z różnych możliwości zakupu warto sprawdzić skład konkretnego produktu. Czasem któryś ze składników może uczulać, dlatego niezależnie od miejsca zakupu (sklep, drogeria czy internet) zawsze wymagana jest ostrożność i rozwaga.  

Czytaj też:

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!