Perfumy z feromonami: damskie i męskie. Czy i jak działają?

Feromony to naturalne substancje chemiczne wytwarzane przez zwierzęta i rośliny celem komunikacji z innymi osobnikami gatunku, głównie służą wabieniu osobników płci przeciwnej. Istnieją również sztuczne feromony, np. dodawane do perfum, mające zwiększyć atrakcyjność ich użytkownika. Gdzie można je kupić perfumy z feromonami i jak je stosować, by dawały pożądane skutki?
Kobieta wybiera perfumy z feromonami
źródło:123RF

Spis treści

Czym są perfumy z feromonami?

Perfumy z feromonami damskie jak i męskie – zyskały popularność już dawno temu. Używanie kosmetyków zapachowych (perfum, wód toaletowych, dezodorantówwód po goleniu) powszechnie kojarzy się ze zwiększaniem atrakcyjności i chęcią przyciągania uwagi płci przeciwnej (stąd kontrowersje związane z coraz częściej spotykanymi w sklepach perfumami dla dzieci). 

Dobrze dobrane pachnidło powinno komponować się z zapachem ciała, uwydatniać styl osoby, która je „nosi”, podkreślać jej osobowość. Nie zawsze musi więc chodzić o typowo damsko-męskie relacje, ale z pewnością używanie perfum daje poczucie bycia bardziej interesującym dla otoczenia.

Z zapachów z feromonami przede wszystkim korzystają osoby, które chcą uwydatnić swój seksapil i atrakcyjność fizyczną. Feromony w perfumach to sztuczne substancje o silniejszym działaniu niż te naturalnie produkowane przez organizmy zwierzęce i roślinne, dlatego też ich skuteczność jest wyższa. Mogą zdziałać cuda, szczególnie przy zawieraniu znajomości i na jej początkowym etapie, kiedy to wygląd zewnętrzny w głównej mierze decyduje o zainteresowaniu płci przeciwnej.

Co to są feromony?

Feromony to złożone substancje chemiczne produkowane przez organizmy żywe (zwierzęta oraz rośliny) służące komunikacji z innymi osobnikami gatunku, a szczególnie przyciąganiu osobników płci przeciwnej. Ich istnienie najmocniej potwierdzone jest naukowo w przypadku owadów i gryzoni, ale prowadzone są również badania nad związkami wydzielanymi przez ludzi (obecnych w oddechu, pocie itd.) oddziałującymi na drugą płeć i odkryto dwie substancje:

  • feromon męski- androstadienon,
  • feromon żeński - estratetraenol.

Naturalne feromonydziałają w naturalny, łagodny sposób. Aby osiągnąć bardziej spektakularne efekty, wymyślono ich sztuczne odpowiedniki. Nie dość, że są one zdecydowanie silniejsze i skuteczniejsze, to można je też stosować w wybranych momentach (przed randką, spotkaniem biznesowym i w innych sytuacjach, kiedy pozytywne oddziaływanie na otoczenie jest szczególnie istotne).

Reklama

Czy perfumy z feromonami działają?

Na temat tego, czy perfumy z feromonami są skuteczne, krążą różne opinie. Jedni twierdzą, że dzięki nim można znacząco poprawić swoje kontakty towarzyskie, w tym – relacje damsko-męskie, inni użytkownicy są nimi zupełnie rozczarowani. Skąd tak podzielone zdania? Aby uniknąć rozczarowań i przykrych niespodzianek, trzeba wiedzieć, jakie pachnidła z feromonami warto kupić i gdzie ich szukać.

Produkcja sztucznych feromonów jest procesem niezwykle kosztownym. Wytworzenie jednego grama tego rodzaju substancji może pochłonąć nawet kilkanaście tysięcy złotych. Dlatego przy wyborze takich perfum nie należy kierować się wyłącznie niską ceną i wybierać najtańszych produktów. Na rynku znaleźć można wiele zapachów o bardzo niskiej zawartości feromonów, których skuteczność rzeczywiście pozostawia wiele do życzenia. Są jednak również takie kosmetyki, w których zawartość jest wystarczająca, a ich działanie w pełni zadowalające. 

Jak to często bywa, za produkt wysokiej jakości trzeba zapłacić wyższą cenę. Klienci kupujący damskie i męskie perfumy z feromonami od sprawdzonych producentów są usatysfakcjonowani efektami ich używania, dlatego przed zakupem warto zrobić odpowiednie rozeznanie, poczytać opinie i dowiedzieć się, gdzie można i gdzie warto je kupić.

Kiedy używać perfum z feromonami?

Gdy wiadomo już, co to są feromony i perfumy z feromonami, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, kiedy najlepiej ich używać, by osiągnąć pożądane efekty. Stosowanie takich substancji przez większość klientów kojarzone jest przede wszystkim z relacjami damsko-męskimi i sytuacjami intymnymi. 

Czy jest to jednak jedyne możliwe zastosowanie? Zdecydowanie nie. Mogą one pomagać w budowaniu międzyludzkich relacji biznesowych czy nawet całkiem codziennych. Producenci, mając na uwadze potrzeby swoich klientów, tworzą różne substancje o rozmaitym przeznaczeniu. Istnieją rzeczywiście takie, które podnoszą szczególnie seksualną atrakcyjność użytkowników, pobudzają libido i skutecznie przyciągają płeć przeciwną. Są jednak również takie, które lepiej sprawdzą się np. na spotkaniach biznesowych, zwiększą skuteczność użytkownika, pomogą mu podpisać więcej umów, zawrzeć korzystniejsze kontrakty itd.

Jak aplikować perfumy z feromonami?

Perfumy z feromonami aplikuje się tak samo, jak inne zapachy damskie męskie, zgodnie z kilkoma ogólnymi zasadami.

  1. Aplikować bezpośrednio na skórę. Substancje zapachowe wchodzą w reakcje ze skórą, a pod wpływem temperatury ciała ulatniają się w odpowiednim tempie. Warto przy tym pamiętać, że psikanie wszelkich zapachów na ubranie jest ryzykowne – niektóre kosmetyki mogą powodować uszkodzenia czy przebarwienia tkanin.
  2. Nie za dużo, nie za mało. Perfum należy aplikować tyle, by były one wyczuwalne zarówno przez samego użytkownika, jak i jego najbliższe otoczenie. Warto jednak zachować umiar, by swoim zapachem nikomu się nie naprzykrzać.
  3. Psikać na skórę wolną od innych zapachów.Wszelkie perfumy najlepiej jest aplikować po kąpieli – na czystą skórę. Przed aplikacją nie powinno się nanosić na skórę innych kosmetyków o intensywnym zapachu, który może wpłynąć na woń pachnidła.
  4. Aplikować tam, gdzie skóra jest najcieplejsza. Najskuteczniej jest nanosić perfumy na te partie skóry, gdzie ma ona najwyższą temperaturę – na szyi, w zgięciach łokciowych i kolanowych, za uszami, na nadgarstkach. Pod wpływem wyższej temperatury substancje zapachowe mocniej się uwalniają, a woń staje się bardziej intensywna. 

Oceń artykuł

(liczba ocen 7)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

Powyższy artykuł prezentuje treści informacyjne i został opracowany wyłącznie przez redakcję serwisu. Artykuł zawiera informacje o wybranych produktach dostępnych w internetowym Sklepie Medme.pl i ma charakter autopromocyjny Sklepu Medme.pl Wybór prezentowanych produktów lub kategorii produktów został dokonany w sposób rzetelny, wyłącznie przez redakcję serwisu.
<-- popup -->