Piękna przyszła mama

Starszy niż rok

Ocena użytkowników

(liczba ocen 3)

Ciąża jest stanem, gdzie ciało kobiety ulega wielu przemianom. To nie jest powód, żeby rezygnować z kosmetyków i różnych zabiegów kosmetycznych. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach, których należy przestrzegać. Wiadomo, że Twoje ciało narażone jest na ekstremalne warunki. Masz do czynienia z rozciąganiem skóry, mogą również wystąpić rozstępy czy celullitis. Nie oszukuj się, niektórym zmianom nie da się zapobiec, ale można zmniejszyć niechciane skutki.

Spis treści

Kremy kremy

Masz swój ulubiony krem do twarzy, który stosujemy od zawsze i zastanawiasz się czy w ciąży jego stosowanie jest możliwe?
Otóż jak najbardziej, nie widać żadnych przeszkód chyba, że w czasie ciąży Cię uczuli. Dobrze jest stosować kremy do twarzy z filtrem chroniące przed promieniami słonecznymi, dzięki temu zapobiegniesz przebarwieniom, jakie mogą się pojawić na twarzy.

Ale co z rozstępami i celullitem? Jak z tym walczyć?

Oczywiście nie ma większych przeciwwskazań do stosowania różnych balsamów, czy kremów tylko musisz pamiętać żeby były delikatne. A najlepiej żebyś korzystała z balsamów przeznaczonych wyłącznie dla kobiet w ciąży, wtedy będziesz miała większą gwarancję, że pomogą. Czytaj: Co warto wiedzieć o rozstępach?

Na plażę w ciąży

No dobrze, jesteś w ciąży, a tu piękne słońce i masz ochotę odpocząć na plaży. Zastanawiasz się czy możesz się opalać czy jednak dać sobie spokój?

Oczywiście, że powinnaś wybrać się na plażę, aby sobie poleniuchować. Pod jednym warunkiem, że kupisz sobie bardzo dobry krem przeciwsłoneczny!!! Część lekarzy twierdzi, że upał jak i gorąca woda źle wpływają na kobiety w ciąży. Mogą powodować np. skurcze, napięcia macicy, a nawet pogorszyć samopoczucie. Natomiast część ginekologów wręcz wysyła swoje pacjentki nad Bałtyk, gdzie jest dużo potrzebnego jodu dla organizmu.

Najlepszym wyjściem będzie, jeśli skonsultujesz z lekarzem prowadzącym czy nie masz żadnych przeciwwskazań do takiego odpoczynku.

Zobacz: Kosmetyki bezglutenowe

Internetowa Szkoła Rodzenia MedMe.pl

Przyszła mama u kosmetyczki

A co jeśli chodzi o zabiegi kosmetyczne? Zawsze lubiłaś z nich korzystać. Czy teraz dla przyszłej mamy jest to zabronione? Warto odwiedzić kosmetyczkę, wystarczy poinformować o tym, że jesteś w ciąży, a ona na pewno przygotuje ci jakiś relaksacyjny zabieg. Takie zabiegi odprężą cię i poprawią humor.

Oczywiście jest pewna lista zabiegów, których należy unikać. Należą do nich:

- wszystkie zabiegi gdzie występuje bardzo wysoka temperatura, czyli: depilacja gorącym woskiem, rozgrzewające okłady,
- zabiegi z wykorzystaniem prądu,
- lifting czy silne masaże.

Jeśli chodzi o solarium i saunę, to daruj sobie; może zaszkodzić i to bardzo poważnie. Odbijesz sobie już po porodzie.

Zobacz: Jak dobrać kosmetyki odpowiednie dla rodzaju i wieku skóry

Czytaj też: Z drogerii czy z apteki? W jakie kosmetyki warto inwestować?

Pytanie: Jak często sprawdzasz swój poziom cukru?

  Kontroluję go regularnie

  Sprawdzam, przy okazji innych badań/zabiegów

  Zdarzyło mi się raz może dwa

  Nigdy nie sprawdzałem/łam