Piękne włosy – domowe sposoby

Starszy niż rok
To normalne że chcesz mieć piękne i zdrowo wyglądające włosy. Zastanawiasz się czy są inne sposoby niż wydawanie wielu pieniędzy na drogie kosmetyki? Czy nie ma jakiegoś prostego preparatu, który można zrobić w domu w każdej chwili?
 

1. Przygotowujemy płyn z 2 rozgniecionych ząbków czosnku i szklanki wody. Raz w tygodniu nim myjemy włosy. To dobry sposób, gdy masz problemy z uporczywym łupieżem.

Czytaj też: Wszystko, czego jeszcze nie wiesz o włosach

2. Dobra jest płukanka do włosów z mięty i pokrzywy. Zapobiegnie przetłuszczaniu się Twoich włosów. Przygotowanie: zaparz łyżkę pokrzywy i mięty, następnie odcedź i spłucz takim naparem wilgotne włosy.

3. Jeśli masz rozdwojone końcówki na to pomoże Ci oliwa z oliwek lub olejek rycynowy.

4. Dobrym sposobem na wypadające włosy jest skrzyp polny. Warto przygotować sobie płukankę tego zioła, oczywiście zioła te dostępne są też w postaci tabletek.

5. Na włosy pozbawione blasku proponuje się płukanki z ziół, octu i cytryny.

- po umyciu włosy zwiększają objętość, dlatego należy najpierw je wysuszyć a dopiero później rozczesać aby ich nie uszkodzić,

- na odżywienie włosów i wzmocnienie cebulek włosów zalecane jest zażywanie przez dwa miesiące tabletek ze skrzypu polnego,

- ważne jest też masowanie skóry głowy w celu dotlenienia cebulek włosów.

Przeczytaj także:

Oceń artykuł

(liczba ocen 17)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA