Piersi, których być nie powinno - mężczyzno, tym zabiegiem pokonasz ginekomastię!

Chcesz iść na plażę albo na basen, ale wstydzisz się zdjąć koszulkę? A może stronisz od takich aspektów życia, jak chociażby zbliżenia z partnerką? Ginekomastia, czyli przerost gruczołu sutkowego u mężczyzn, to coraz częstszy problem. Problem, który może utrudniać korzystanie z życia i cieszenie się swoim ciałem. Na szczęście da się go skutecznie leczyć, co udowadniają eksperci z bydgoskiej Bieńkowscy Clinic. Dowiedz się, jak możesz sobie z tym poradzić!
ginekomastia

Artykuł sponsorowany

Źródło: Materiały partnera

Spis treści

Wstydliwy problem

Ginekomastia to intymny problem, który naraża wielu, zarówno młodych chłopców, jak i dojrzalszych już mężczyzn, na kłopotliwe sytuacje. Może to wpływać również na obniżenie poczucia własnej wartości, szczególnie w zestawieniu z panującym stereotypowym postrzeganiem męskości. Obserwując u siebie taki problem, należy poddać się kontroli medycznej. Dobrze przy tym pamiętać, że istnieją również sposoby proponowane przez lekarzy medycyny estetycznej, które szybko i bezpiecznie pozwalają skutecznie pozbyć się ginekomastii.

Pokonać ginekomastię!

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że do każdego przypadku niezbędne jest indywidualne podejście. Dlaczego to tak istotne? Chociażby z powodu wspomnianych już przyczyny wystąpienia powiększenia gruczołów sutkowych u panów. Mogą być one bardzo różne, np.:

  • zaburzenia hormonalne;
  • otyłość;
  • genetyka;
  • choroby wątroby lub nerek;
  • wpływ niektórych leków;
  • co ważne: nawet 35% przypadków to ginekomastia idiopatyczna. Oznacza to, że nie można podać konkretnych przyczyn, a wyniki wszelkich badań diagnostycznych są w normie.

Początkiem są specjalistyczne konsultacje. Po ich przejściu oraz wykluczeniu wszelkich przeciwwskazań, lekarze proponują właściwą dla danej osoby metodę zabiegową, która pozwoli jak najskuteczniej przeprowadzić liposukcję klatki piersiowej. Dodatkowo, możliwe jest usunięcie także gruczołu sutkowego.

Jedną z wykorzystywanych technologii jest sprzęt do liposukcji nutacyjnej - N.I.L. To zaawansowana metoda, która skutecznie obniża ryzyko wystąpienia obrzęków czy też zasinień po zabiegu. Wszystko dzięki głowicy wprowadzającej końcówkę kaniuli (plastikowej rurki umieszczanej w ciele) w wyjątkowy ruch 3D. Pozwala to m.in. właśnie na zwiększenie delikatności pracy oraz zmniejszenie inwazyjności dla tkanek znajdujących się obok obszaru działania, co podkreślają eksperci z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy, którzy na co dzień zajmują się leczeniem ginekomastii.

Reklama

Metoda na medal

Niewątpliwie zaletą tej właśnie metody jest krótki czas zabiegu. Rozpoczyna się on od podania znieczulenia, co także pozwala obkurczyć naczynia krwionośne w danym obszarze. Następnie odbywa się odessanie tkanki tłuszczowej oraz zaopatrzenie miejsca pozabiegowego. Całość liposukcji trwa około godziny, jeżeli zaś dojdzie do tego także usunięcie gruczołu, potrwa to dodatkowe 30 minut. Co więcej, wykonując zabieg właśnie metodą liposukcji nutacyjnej, możliwe jest także przeszczepienie odessanego tłuszczu w inne miejsce ciała. Mogą to być np. okolice mało estetycznych blizn. Wszystko może odbyć się w trakcie jednego zabiegu.

Dużym ułatwieniem jest również fakt, że około 2 godzin po zabiegu można już opuścić klinikę. Należy oczywiście pamiętać, że ciało potrzebuje później czasu na dojście do siebie, wygojenie, regenerację. Ważne jest zatem noszenie uciskowego ubrania, stosowanie się do wszelkich zaleceń specjalistów i wizyty w klinice, które pozwolą mieć wszystko pod kontrolą. Nie musisz zostać z problemem sam - są ludzie znający się na sprawie i mogący zaproponować ci odpowiednie wsparcie. Byś na nowo mógł cieszyć się swoim ciałem!

Chcesz wiedzieć więcej o metodzie leczenia ginekomastii, jaką jest liposukcja nutacyjna N.I.L.? Sprawdź na stronie bydgoskiej Bieńkowscy Clinic: https://bienkowscyclinic.pl/zabiegi/leczenie-ginekomastii/

Reklama

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!