Nowy sklep

już ON-LINE

Plastyka powiek

Trudno sobie wyobrazić piękną twarz bez pięknych oczu. Gdy wyglądają młodo i świeżo, nasza twarz również tak wygląda. Proces starzenia sprawia, że powieki zaczynają opadać, a przez to pogorszeniu ulega także wygląd oczu. Jednak obecnie istnieją duże możliwości uzyskania poprawy estetyki tej części twarzy.
 

"Dlaczego warto zdecydować się na operację plastyczną powiek, czyli blefaroplastykę? Przede wszystkim dla oszczędności czasu i pieniędzy. Można wykonać tylko operację powiek bez zabiegu liftingu twarzy, ale nie należy wykonywać liftingu bez blefaroplastyki. W przypadku face liftingu, który jest skierowany tylko na szyję i dolną część twarzy możemy jeszcze bardziej wyostrzyć niekorzystne zmiany w okolicy oczu. Z kolei operacja plastyczna powiek nie wpłynie źle na wygląd innych partii twarzy" - twierdzi doktor Lubomir Lemba.

Wygląd powiek górnych zależy od położenia brwi, a powiek dolnych od wyglądu policzka. Zwykle plastyka powiek górnych polega na:

- usunięciu nadmiaru skóry,
- usunięciu mięśnia,
- usunięciu przepuklinek tłuszczowych.
- dodatkowym efektem zabiegu jest uniesienie brwi, likwidacja zmarszczek na czole i pomiędzy brwiami z zastosowaniem toksyny botulinowej oraz wypełnienie skroni własnym tłuszczem, kwasem hialuronowym lub kwasem polimlekowym.

"W każdym przypadku należy indywidualizować zabiegi, żeby były nakierowane na konkretny defekt. W przypadku powiek górnych nie wszyscy pacjenci odniosą korzyść z operacji, u części z nich lepszym rozwiązaniem będzie przeszczep własnej tkanki tłuszczowej w celu dodania objętości (tzw. korekta wyglądu „oka w pustym oczodole”). W przypadku powiek dolnych operacja polega na usunięciu nadmiaru skóry i mięśnia oraz częściowym usunięciu przepuklinek i częściowym ich przemieszczeniu w kierunku policzka" - dodaje doktor Lemba.

Czytaj też: Jak profesjonalnie dbać o skórę wokół oczu

Jak wygląda zabieg?

Operację powiek górnych wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Wczesny okres rekonwalescencji trwa około 10-14 dni. Po tym czasie łatwo ukryć ślady przebytej operacji. Nowoczesna plastyka powiek dolnych z przemieszczeniem tłuszczu i zmianą kształtu policzka wymaga obecności anestezjologa. Okres rekonwalescencji to 2 tygodnie. Ostateczny wynik operacji powiek można ocenić po minimum 3 miesiącach. Blizny są wtedy prawie niewidoczne nawet bez makijażu. Operacje plastyczne powiek przeprowadza się obecnie zarówno ze względów zdrowotnych, jak i estetycznych. Gdy wskutek starzenia się skóra zaczyna zwisać, często ogranicza to wzrok. Blefaroplastyka jest wówczas nie tylko sposobem na poprawę wyglądu okolic oczu, ale także wpływa na to, jak widzimy.

Czytaj też: Jęczmień na oku

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)