Plenerowe przygody z alergiami

Starszy niż rok
Masz przed sobą imprezę plenerową, a jesteś alergikiem? Nie martw się, musisz się tylko dobrze przygotować. My radzimy, jak radzić sobie w kryzysowych sytuacjach!



Przed Tobą impreza plenerowa, a Ty jesteś alergikiem? Nie martw się, musisz się tylko dobrze przygotować. My radzimy, jak radzić sobie w kryzysowych sytuacjach!



Daty ślubów bardzo lubią pokrywać się z silnym okresem pylenia niektórych roślin. Dlatego jeśli jesteś alergikiem, sprawdź wcześniej, jakie rodzaje roślin występują w okolicy i poznaj ich okres pylenia. Czasem wystarczy przesunąć datę ślubu o miesiąc i mieć problem z głowy. Jeśli jednak jesteś gościem, nie masz wyjścia – musisz wziąć leki antyhistaminowe jeszcze przed wyjściem z domu.

Poznaj: 5 sposobów na alergie



Trawa, siano czy kurz stajenny to środowisko niezliczonej ilości alergenów. Najlepiej zażyć odpowiednie leki tuż przed planowaną jazdą konną. Ponadto po powrocie trzeba dokładnie umyć ręce. I najważniejsze – nie można głaskać koni, a później dotykać twarzy.



Ciężkie życie mają alergicy – nie mogą pozwolić sobie na przechadzkę w dowolnym momencie. Przed spacerem po parku czy łące warto dla bezpieczeństwa sprawdzić pylenie w danym dniu. Jeśli jest ono duże, lepiej odłożyć spacer na inny dzień.



Jeśli to tylko możliwe, poproś członków rodziny, aby zwolnili Cię z tego obowiązku. Jeśli jednak nie unikniesz tej czynności – staraj się zawsze zakładać maseczkę ochronną. Dodatkowo przydadzą się kapelusz, okulary i długie rękawice, koszula oraz spodnie.

Pyłki kwiatów nie są tak dużym zagrożeniem, bo są przenoszone przez owady, a nie wiatr. Groźne są natomiast pyłki drzew, traw i chwastów. Pamiętaj też, że rośliny pylą zwykle rano, dlatego największe stężenie pyłków w powietrzu obserwujemy między godz. 10 a 16.



Wyścigi samochodów lub żużel przyciągają rzesze fanów. Dym i spaliny mogą być jednak niebezpieczne dla niektórych alergików. Nie warto brać leków przed imprezą, ale inhalator trzeba mieć przy sobie.



Groźna dla alergików pleśń bardzo lubi wilgotne środowisko. Dlatego unikaj spacerowania i przebywania w pomieszczeniach, w których podłoga czy ściany pokryte są pleśnią.



Nadmiar słońca nie sprzyja alergikom. Jeśli nie chcesz się zmagać z jej objawami, lepiej używaj kremów ochronnych, nie opalaj się zbyt długo, schładzaj ciało i często odpoczywaj w cieniu.

Zobacz: Domowe sposoby na alergię

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

Pytanie: Czy zdecydujesz się na bankowanie krwi pępowinowej swojego dziecka?

  Tak. Uważam, ze to dobre zabezpieczenie jego zdrowia

  Nie wiem, muszę głębiej zapoznać się z tematem

  Nie. Sądzę, że nie będzie to konieczne

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA