Plenerowe przygody z alergiami

Starszy niż rok
Masz przed sobą imprezę plenerową, a jesteś alergikiem? Nie martw się, musisz się tylko dobrze przygotować. My radzimy, jak radzić sobie w kryzysowych sytuacjach!
 Przed Tobą impreza plenerowa, a Ty jesteś alergikiem? Nie martw się, musisz się tylko dobrze przygotować. My radzimy, jak radzić sobie w kryzysowych sytuacjach!Daty ślubów bardzo lubią pokrywać się z silnym okresem pylenia niektórych roślin. Dlatego jeśli jesteś alergikiem, sprawdź wcześniej, jakie rodzaje roślin występują w okolicy i poznaj ich okres pylenia. Czasem wystarczy przesunąć datę ślubu o miesiąc i mieć problem z głowy. Jeśli jednak jesteś gościem, nie masz wyjścia – musisz wziąć leki antyhistaminowe jeszcze przed wyjściem z domu.

Poznaj: 5 sposobów na alergieTrawa, siano czy kurz stajenny to środowisko niezliczonej ilości alergenów. Najlepiej zażyć odpowiednie leki tuż przed planowaną jazdą konną. Ponadto po powrocie trzeba dokładnie umyć ręce. I najważniejsze – nie można głaskać koni, a później dotykać twarzy.Ciężkie życie mają alergicy – nie mogą pozwolić sobie na przechadzkę w dowolnym momencie. Przed spacerem po parku czy łące warto dla bezpieczeństwa sprawdzić pylenie w danym dniu. Jeśli jest ono duże, lepiej odłożyć spacer na inny dzień.Jeśli to tylko możliwe, poproś członków rodziny, aby zwolnili Cię z tego obowiązku. Jeśli jednak nie unikniesz tej czynności – staraj się zawsze zakładać maseczkę ochronną. Dodatkowo przydadzą się kapelusz, okulary i długie rękawice, koszula oraz spodnie.

Pyłki kwiatów nie są tak dużym zagrożeniem, bo są przenoszone przez owady, a nie wiatr. Groźne są natomiast pyłki drzew, traw i chwastów. Pamiętaj też, że rośliny pylą zwykle rano, dlatego największe stężenie pyłków w powietrzu obserwujemy między godz. 10 a 16.Wyścigi samochodów lub żużel przyciągają rzesze fanów. Dym i spaliny mogą być jednak niebezpieczne dla niektórych alergików. Nie warto brać leków przed imprezą, ale inhalator trzeba mieć przy sobie.Groźna dla alergików pleśń bardzo lubi wilgotne środowisko. Dlatego unikaj spacerowania i przebywania w pomieszczeniach, w których podłoga czy ściany pokryte są pleśnią.Nadmiar słońca nie sprzyja alergikom. Jeśli nie chcesz się zmagać z jej objawami, lepiej używaj kremów ochronnych, nie opalaj się zbyt długo, schładzaj ciało i często odpoczywaj w cieniu.

Zobacz: Domowe sposoby na alergię

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA