Po jakim czasie znajomości się oświadczyć?

Bycie razem na stałe, tworzenie związku to nie tylko randki, czułe smsy i zmiana statusu na portalu społecznościowym. Nastolatki mogą ze sobą „chodzić”, jednak dorosłe życie to już inna bajka. A w zasadzie nie bajka, tylko odpowiedzialność, szczerość i zaufanie. Bo poważne bycie razem to przecież wspólna droga przez życie.
Po jakim czasie znajomości się oświadczyć

Artykuł sponsorowany

Fot. 123RF

Spis treści

Świetnym fundamentem takiej przyszłości jest oczywiście małżeństwo. Od tego zaczyna się tworzenie rodziny, do której później dołącza dziecko, wspólnie je się wychowuje, dba o jego rozwój. Jednak zanim do takich momentów dojdzie, każdą parę czeka pewien etap.

Wspólne początki

„Nie od razu Rzym zbudowano” i nie od początku znajomości ludzie myślą o ślubie. Jedni znają się długi okres czasu i w pewnym momencie swojego życia stwierdzają, że nie mogę bez siebie znieść chwili i chcą być razem. Inni natomiast poznają się przypadkiem i zaczynają randkować. Znajomość się rozwija, para spędza ze sobą coraz więcej czasu, aż w końcu orientują się, że już nie są „do wzięcia”. Czasami głębsze uczucie bierze się z pięknej przyjaźni. Zdarza się też, że to przyjaźń pojawia się tuż po słowie „miłość”.

Niestety są również sytuacje, gdy wspólne życie zaczyna się od wiadomości, że zostaniemy rodzicami i wtedy trudno mówić o historii prosto z bajki. Są jednak pary, które dla dobra dziecka decydują się na stworzenie razem rodziny i to się udaje. Czy należy się od razu oświadczyć w takiej sytuacji? I tak, i nie. Niektóre pary decydują się na szybki ślub, inne czekają, aż dziecko się urodzi.

Zobacz także: Najbardziej romantyczne miejsca w Polsce na oświadczyny

Czasy się zmieniły i dziś już praktycznie niespotykane jest tzw. aranżowane małżeństwo, któremu przewodzili rodzice obu stron. Dziś o ślubie decydują sami zainteresowani, a choć tradycją pozostało, że głównym inicjatorem zaręczyn jest zazwyczaj mężczyzna, to zdarza się, że to właśnie zniecierpliwione ciągłym czekaniem kobiety oświadczają się wybrankowi. Są też silne, zdecydowane kobiety, które wiodą prym w związku i biorą sprawy w swoje ręce, a ich partnerowi to jak najbardziej pasuje. Kiedy jednak taki moment powinien nastąpić? Nie ma określonej zasady, po jakim czasie należy nałożyć na palec ukochanej ten wyjątkowy pierścionek.

Moment idealny dla każdej pary

Takim momentem jest ten, o którym zdecydują sami zainteresowani. Są pary, które latami trwają w tym okresie „bycia razem” i wcale nie w głowie im zmiana statusu w dokumentach. Jednak są i takie przypadki, gdy mężczyzna już po miesiącu znajomości biegnie do jubilera po drogocenną biżuterię, a ona pęka z dumy zakładając na palec pierścionek zaręczynowy, by już następnego dnia układać weselne menu i planować listę gości.

Reklama

Poważna decyzja

Oświadczyny to bardzo poważna decyzja i należy ją dobrze przemyśleć. Jeśli nie jesteście pewni swoich uczuć, nie należy tej drugiej osobie robić niepotrzebnie nadziei.

Kobiety są bardziej wrażliwe i oświadczyny to dla nich bardzo ważny moment, pełen wzruszeń i wizji wspólnego życia aż do grobowej deski. Nie ma nic gorszego, niż poprosić ukochaną o rękę pod wpływem chwili, a po jakimś czasie zerwać zaręczyny, bo impulsywna decyzja okazała się błędna.

Pierścionki zaręczynowe znajdziesz na: Auroria.pl

Reklama

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!