Podejrzewasz choroby weneryczne? Zamów badania przez internet

Choroby weneryczne zaliczane są obecnie do grupy dolegliwości określanych mianem „wstydliwych”. Codzienne zachowania nasze i naszych partnerów seksualnych mogą doprowadzić do zarażenia się chorobami wenerycznymi, a regularne przeprowadzanie badań i ewentualne podejmowanie leczenia może zabezpieczyć nas przed negatywnymi ich następstwami. Jednak często boimy się lub wstydzimy wizyty u lekarza i przyznania się do swoich obaw i dolegliwości, a do lekarza trafiamy jak już choroba jest rozwinięta. Dlatego na bazie wieloletnich doświadczeń klinicznych z zakresu pracy lekarzy, specjalistów dermatologów i wenerologów z Gdańska, postanowiliśmy otworzyć platformę profesjonalnych, medycznych badań w kierunku chorób wenerycznych.
Kobieta trzymająca się za podbrzusze

Artykuł sponsorowany

Źródło: 123RF

Spis treści

Badania weneryczne z „dostawą do domu” dzięki portalowi drwenerolog.pl

Nowoczesną opcją, dostępną w laboratorium drwenerolog.pl w Gdańsku, jest zamówienie badań do domu. W Internecie wybieramy odpowiedni dla siebie panel i zamawiamy zestaw pobraniowy. Następnie pobieramy materiał, który zostanie poddany badaniom, zamawiamy kuriera, który odwozi próbki do laboratorium i czekamy na wyniki. Badanie jest realizowane w czasie maksymalnie 14 dni roboczych.

Badania na choroby weneryczne metodą PCR (badanie DNA)

Wszystkie oferowane badania diagnostyczne, w kierunku chorób wenerycznych przeprowadzane są we własnym laboratorium diagnostyki molekularnej oraz immunologicznej. Ich wykonanie opiera się na zaawansowanej metodzie PCR, czyli łańcuchowej reakcji polimerazy, opartej na powielaniu łańcuchów DNA. Warto wspomnieć że Kary Bunks Mullis, uważany za wynalazcę PCR, za pracę w tej dziedzinie otrzymał nagrodę Nobla.

Reklama

Problematyczne schorzenia weneryczne

Choroby przenoszone drogą płciową są dość powszechne. Do zakażenia nimi może dojść na skutek ryzykownych zachowań seksualnych, takich jak: przygodnego seksu z nowo poznanymi osobami, zdrady partnera czy seksu z prostytutką. W takich sytuacjach grozi nam zachorowanie na choroby weneryczne, których leczenie może być trudne i uciążliwe, dlatego wyjątkowo istotne jest regularne poddawanie się badaniom profilaktycznym.

Zdaniem eksperta:

   

Jedną z wyjątkowo powszechnych obecnie zakażeń przenoszonych drogą płciowa jest wirus brodawczaka ludzkiego HPV. W przypadku mężczyzn najczęściej mamy do czynienia z bezobjawowym nosicielstwem, które może prowadzić do zarażania kolejnych partnerek seksualnych. Wiele osób jest zainfekowanych jedną z licznych odmian tego wirusa, tak więc o zakażenie nie trudno. U kobiet może on powodować niebezpiecznego raka szyjki macicy, który bywa trudny do zdiagnozowania, a początkowe objawy są często bagatelizowane. Dlatego warto się badać, aby obniżać ryzyko groźnej choroby i utrzymywać odpowiedni poziom czujności onkologicznej. W laboratorium drwenerolog.pl dostępny jest również panel badań umożliwiający wykrycie zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego HPV.

Zdaniem eksperta:

 

 

Obecnie coraz powszechniej i dokładniej dbamy o zdrowie swoje i swoich bliskich. Z tego powodu chętniej poddajemy się badaniom pod kątem rozmaitych chorób. Wiele osób podejmuje diagnostykę dla zapewnienia sobie pewności, że są zdrowi i nic im nie grozi, często również, zanim rozpocznie nowy związek lub założy rodzinę. To istotne, gdyż wiele schorzeń o podłożu wirusowym jak HPV ma przebieg bezobjawowy, a może doprowadzić do groźnego nowotworu i śmierci. Z tego powodu powinniśmy pamiętać, że badanie absolutnie nie jest wstydem, a wręcz powodem do dumy – powiedział dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista wenerolog z Clinica Dermatologica w Gdańsku, na stale współpracujący z portalem drwenerolog.pl

 

Choroby weneryczne są niebezpieczne i mogą doprowadzić do znaczących komplikacji w naszym późniejszym życiu. Z pewnością nie warto bagatelizować objawów, a już tym bardziej wstydzić się badań. Portal drwenerolog.pl oferuje nowoczesne panele badań, dostosowane do potrzeb współczesnego społeczeństwa. Zamówisz zestaw przez Internet i wykonasz test w domu, co gwarantuje pełną dyskrecję, komfort oraz oszczędność czasu.

Najczęstsze objawy chorób wenerycznych

  • Ból, pieczenie cewki moczowej
  • Obfite upławy z pochwy
  • Zaczerwienienie i obrzęk genitaliów
  • Ropne wydzieliny z pochwy/penisa
  • Plamienie, krwawienie z narządów płciowych
  • Swędzenie pochwy, penisa, odbytu

Jakie badania na choroby weneryczne wykonać?

Jeśli podejrzewamy zarażenie chorobami wenerycznymi, a nie mamy pewności odnośnie tego jakiej choroby możemy się spodziewać, najlepiej wykonać kompleksowe badanie pod kątem chorób wenerycznych – tzw. Panel IV)

Oceń artykuł

(liczba ocen 21)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

<-- popup -->