Podziel się kilometrem

Podziel się kilometrem
27 września spod Stadionu Narodowego wystartował 37. PZU Maraton Warszawski. Przy okazji tego wydarzenia tradycyjnie już odbyła się akcja charytatywna „Podziel się kilometrem”.

 Zebrane podczas niej pieniądze zasilą konto Komitetu Ochrony Praw Dziecka, dbającego o prawa i ochronę najmłodszych. W projekt zaangażowali są także znani przedstawiciele świata sportu, filmu i tańca. Biegli między innymi: *Marcin Dorociński, Jakub Rzeźniczak, Paweł Nastula, Krzysztof Wieszczek, Tomasz Barański, Julia Wróblewska oraz Agata Nizińska. 

Sprawdź: Polacy jedzą za mało owoców i warzyw. Akcja „Pora na pomidora” powraca

Na bieżni najlepszy okazał się Krzysztof Wieszczek, który w niecałe 1,5 godziny przebiegł 16 kilometrów.

Na rowerku stacjonarnym prym wiodła Julka Wróblewska, która pokonała 30 kilometrów. Akcja charytatywna „Podziel się kilometrem” na stałe zagościła jako element imprez biegowych, sponsorowanych przez PZU. Aby włączyć się do akcji wystarczy przyjść do strefy PZU i na udostępnionych tam maszynach treningowych (bieżniach, orbitrekach i rowerkach stacjonarnych) pokonać tytułowe 1000 metrów. Za każdy przebyty kilometr PZU przekaże 10 złotych na konto KOPD. Wszystkim, którzy wsparli akcję serdecznie gratulujemy.

Zobacz: 5 zalet robienia pompek, które zmotywują Cię do ćwiczenia

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA