Polski Kot - pielęgniarz, na którego punkcie oszalał świat

Starszy niż rok
Bartek Jędrzejak zachwycił się ostatnio pewnym niezwykłym kotem.... swoimi wrażeniami podzielił się z czytelnikami na blogu.Mały, czarny z pięknymi błękitnymi oczami. Kot Rademenes. Zakochał się w nim cały świat. Do Bydgoszczy "walą" tłumy dziennikarzy. Wywiady internetowe, na skaypie. Gdzie się da. FB szaleje. ZAinteresowanie od Brazylii po Emiraty Arabskie. Szwecji po Włochy. Japonia i Chiny oszalały. Arabowie widzą w nim jednego ze swoich Bogów.

Kot Rademenes

Na portalach społecznościowych Rademenes pobił światowy przebój: GangnamStyle. Polski kot ma ponad 10 milionów polubień i to w każdym zakątku świata.
O Rademenesie na swoich portalach piszą i mówią gwiazdy filmów Pedro Almodovara czy hollywoodzka gwiazda Ian Somenhalder (" Pamiętniki wampirów").
O co chodzi? Dlaczego ten szał? Polski, czarny kot Rademenes rozkochał świat... Jest pierwszym na świecie kotem pielęgniarzem!!!!

Czytaj też: Kot- źródło wszelkiego zła?

Krótka historia...Ponad rok temu w fatalnym stanie trafił do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Bydgoszczy. Ludzie, którzy go przynieśli, właściwie oddając kota dyżurującemu lekarzowi ograniczyli się do słów: "trzeba uśpić. Jest bardzo chory. Nie jesteśmy w stanie kociego niemowlaka w tak ciężkim stanie wziąć do domu"... Lekarze nie dawali wielkich szans, ale próbowali. Kot miał swoją klatkę w gabinecie zabiegowym. Po prostu wracał do życia w klatce, na sali operacyjnej, pod okiem weterynarza. Udało się. Po kilku tygodniach zaczął dochodzić do siebie. Stanął na 4 łapy... Sali operacyjnej jednak nie opuścił. Został sanitariuszem. Gdybym nie widział na własne oczy, chyba bym nie uwierzył. Rademenes towarzyszy zwierzętom poddawanym zabiegom w gabinecie weterynaryjnym. Leżące na materacach i w klatkach, po zabiegach, psy i koty, często jeszcze śpiące w narkozie, po prostu przytula swoim całym kocim ciałem. Często kładzie się przy pacjentach i mruczy zadowolony. Słyszałem....:) I tak za każdym razem... I tak po każdej operacji... Zdarza się nawet, że Rademenes asystuje zwierzętom poddanym kroplówce.

Zobacz: Leczenie poprzez mruczenie

Kot pielęgniarz

Te zdjęcia polskiego kota pielęgniarza obiegły cały świat. Ludzie oszaleli. Z prośbą o wywiady do schroniska w Bydgoszczy dzwonią telewizje z Chin, Japonii, Brazylii, całej Europy. Dziennikarze z Emiratów Arabskich chcą przyjechać i zrobić program. Uważają, że kot to kolejne wcielenie jednego z bogów, w których wierzą.
Zresztą sami zobaczcie. Byłem. Widziałem. Robiłem zdjęcia. I tak jak świat pokochałem tego kociaka. Jest niesamowity!!!!!
W końcu mamy gwiazdę światowego formatu....

Sprawdź: Alergia: co bardziej uczula - pies czy kot? Jak niebezpieczne mogą być kocie alergeny?

tekst użyczony przez Bartka Jędrzejaka z jego bloga na www.blogstar.pl

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA