Nowy sklep

już ON-LINE

Popularny płyn stosowany przy stłuczeniach wycofany. Sprawdź, który

24 lipca 2019 roku, Główny Inspektorat Sanitarny wydał decyzję o wycofaniu z obrotu popularnego preparatu, który stosowany jest w czasie stłuczeń i obrzęków zapalnych tkanek miękkich. Sprawdź, czy posiadasz go w swojej apteczce.
Kobieta trzymająca się na kolanie
Źródło: 123RF
 

Który produkt został wycofany z obrotu?

Chodzi o Płyn Burowa, płyn na skórę, 100 g. Numer serii: 010319, data ważności: marzec 2020. Podmiotem odpowiedzialnym jest Zakład Farmaceutyczny „Amara” Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie.  

0,125 mg/ml, 20 ampułek po 2 ml. Numer serii to: 1031518, a data ważności: wrzesień 2021.

 

Dlaczego Płyn Burowa został wycofany?

Do Głównego Inspektoratu Sanitarnego wpłynęła informacja od podmiotu odpowiedzialnego o otrzymaniu dla produktu leczniczego wyników poza specyfikacją w programie ciągłego badania stabilności w zakresie parametrów: postać i czystość – zawartość siarczanów.

W związku ze stwierdzeniem wskazanej wady, GIF podjął decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju wyżej wymienionej serii produktu leczniczego.

Cała decyzja Głównego Inspektoratu Sanitarnego dostępna jest TUTAJ

Wskazania do stosowania Płynu Burowa

Płyn Burowa to produkt leczniczy, którego substancją czynną jest roztwór zasadowego octanu glinu, który składa się z: siarczanu glinu, strąconego wapnia węgla, kwasu octowego oraz wody oczyszczonej.

Płyn ten stosowany jest miejscowo na skórę, w celu redukowania obrzęku. Jest to także środek o działaniu ściągającym, dlatego zalecany jest podczas stłuczeń oraz właśnie obrzęków.

 

Czytaj również:

Bibliografia

  • https://www.gif.gov.pl/pl/decyzje-i-komunikaty/decyzje/decyzje/1480,Decyzja-Nr-37WC2019.html [data dostępu: 24.07.2019]

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)