Powstrzymaj wypadanie włosów

Piękne włosy są atrybutem kobiecości. Każda z nas marzy o zdrowych i lśniących puklach. Nakładamy maseczki, stosujemy specjalistyczne szampony i dbamy o dietę po to, by móc cieszyć się pięknym wyglądem. Co jednak zrobić, gdy włosy zaczynają wypadać i domowe sposoby na ich wzmocnienie nie przynoszą efektów? Przede wszystkim należy ustalić przyczynę zjawiska. Najczęściej ma miejsce łysienie androgenowe. Co to takiego?
loxon

Artykuł sponsorowany

Źródło: 123RF

Spis treści

Piękne włosy są atrybutem kobiecości. Każda z nas marzy o zdrowych i lśniących puklach. Nakładamy maseczki, stosujemy specjalistyczne szampony i dbamy o dietę po to, by móc cieszyć się pięknym wyglądem. Co jednak zrobić, gdy włosy zaczynają wypadać i domowe sposoby na ich wzmocnienie nie przynoszą efektów? Przede wszystkim należy ustalić przyczynę zjawiska. Najczęściej ma miejsce łysienie androgenowe. Co to takiego? Choroba genetyczna, objawiająca się miniaturyzacją mieszków włosowych. Powoduje ją podwyższone stężenie we krewi androgenów – męskich hormonów. Za łysienie odpowiada testosteron, powstający u kobiet w jajnikach i korze nadnerczy. Wypadanie włosów może też być spowodowane nadreaktywnością enzymu 5α-reduktazy. Wszystko to sprawia, że cykl wzrostu włosa się skraca. Pojawiają się słabe włosy o cieńszych i krótkich łodygach.

Przyczyny wypadania włosów u kobiet

Jeśli ukończyłaś 30. roku życia, to znajdujesz się w grupie ryzyka łysienia androgenowego. Może go wywołać m.in. nadmiar męskich hormonów. Dziwisz się skąd one? Znajdują się np. w tabletkach antykoncepcyjnych. Jeśli kobiety w Twojej rodzinie miały takie dolegliwości, możesz zacząć tracić włosy na skutek działania detergentów zawartych w produktach do pielęgnacji włosów, np. szamponach czy lakierach. Jedno jest pewne, łysienia nie należy lekceważyć! Może być ono objawem innych schorzeń. Udaj się do lekarza i wykonaj badania. Dopiero określenie przyczyny pozwoli Ci na odpowiednie leczenie. Nie decyduj się na żadne środki medyczne bez konsultacji z farmaceutą. Staraj się nie panikować. Możliwe, że łysienie zostało wywołane stresem lub po prostu sezonową utratą włosów. Mogła spowodować je też nieodpowiednia dieta, przemęczenie, intensywny wysiłek fizyczny. Niekorzystny wpływ na Twoją fryzurę może mieć też poród. Jeśli chcesz poznać prawdziwą przyczynę, udaj się do lekarza.

Leczenie łysienia u kobiet

Wypadanie włosów jest czymś naturalnym. Codziennie tracimy do 100 włosów. Martwić możesz zacząć się dopiero wtedy, gdy zauważysz, że Twoje włosy przekraczają ten limit. Łysienie androgenowe u kobiet nie jest wcale tak rzadkim zjawiskiem jakby się mogło wydawać. Zmaga się z nim od 30 do 50% kobiet. U mężczyzn łatwiej jest postawić tego typu diagnozę, ponieważ objawem łysienia androgenowego są u nich tzw. zakola. Gdy będziesz pewna, że cierpisz na tego rodzaju przypadłość, możesz zastosować Loxon. To produkt leczniczy powstały z myślą o osobach w wieku od 18 do 65 lat. Chcesz poszerzyć swoja wiedzę o przyczynach łysienia kobiet? Tutaj znajdziesz więcej informacji: http://stopwypadaniuwlosow.pl/.

Reklama

Loxon 2% a łysienie androgenowe

Na łysienie androgenowe nie pomogą domowe sposoby. Potrzebujesz leku, którym będziesz sie kurować przez jakiś czas. Zdecyduj się na taki, który zawiera minoksydyl - substancję czynną do miejscowego stosowania. Jej skuteczność udowodnionej naukowo. Minoksydyl to kluczowy składnik Loxonu 2%. Lek ten pomaga hamować wypadanie włosów, ale i stymuluje odrost nowych. Pierwsze efekty zauważysz już w drugim miesiącu stosowania. Wzrost nowych włosów będzie mieć miejsce po czterech miesiącach leczenia. Maksymalny efekt dostrzeżesz po roku regularnego stosowania. Uzbrój się w cierpliwość i bądź konsekwentna. Pamiętaj, by ufać tylko sprawdzonym środkom. Nie daj się nabrać na cudowne specyfiki o wątpliwym pochodzeniu. Na rynku co jakiś czas pojawiają się środki, które ponoć są w stanie niemal natychmiast zatrzymać łysienie. To bzdura. Czerp wiedzę od farmaceutów i nie bój się zadawać pytań lekarzowi. Wiedza medyczna to najlepsza broń w walce z naciągaczami.

Jak działa Loxon 2%?

Im wcześniej rozpoczniesz leczenie, tym szybciej będziesz mogła cieszyć się piękną fryzurą. Pamiętaj, że łysienie androgenowe rozwija się z czasem. Aby wzmocnić efekt stosuj Loxon szampon, którym możesz codziennie myć włosy. Pomiędzy 2 a 6 tygodniem może się zdarzyć, że dostrzeżesz u siebie wzmożone łysienie, ale nie jest to powód do paniki! To po prostu przyspieszona faza wzrostu włosa wymusza wypadanie słabych. Na ich miejscu wyrosną nowe i mocniejsze. Zjawisko to potrwa około 2 tygodni, z każdy dniem będzie coraz mniej uciążliwe. Jeśli jednak zauważysz, że włosy wypadają garściami i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić, przestań stosować lek i udaj się do lekarza. Może się okazać, że jesteś uczulona na któryś ze składników lub właśnie zauważyłaś u siebie objaw choroby. To ważne, byś wszelkie wątpliwości zgłaszała odpowiedniej osobie. Wiele mówi się na temat profilaktyki zdrowotnej. Pamiętaj, że regularne wizyty w przychodni są niezwykle ważne.

Reklama

Stosowanie leku Loxonu 2%

Stosowałaś kiedyś specyfiki, które były trudne w aplikacji? Z Loxonem 2% nie będziesz mieć takich problemów! Wystarczy, że zaaplikujesz go w miejscu łysienia i dokładnie wmasujesz w skórę. Nie przekraczaj jednak dawki 2 ml w ciągu doby. Gdy już zastosujesz lek, umyj ręce. Pamiętaj o przyjmowaniu specyfiku o odpowiednich porach, ale jeśli zdarzy Ci się zapomnieć o aplikacji, nie wykonuj jej, gdy zbliża się pora kolejnego zastosowania. Musisz wiedzieć, że podwójna dawka nie zrekompensuje pominiętej aplikacji.

 

Oceń artykuł

(liczba ocen 16)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!