Pozbądź się tego jak najszybciej!

Starszy niż rok
Toksyczni znajomi, życie w ułudzie czy negatywne myśli – te rzeczy powodują, że ciągle stoisz w miejscu, a twój rozwój osobisty leży w gruzach...

… pozbądź się ich, odetchnij pełną piersią i śmiało rusz do przodu, pamiętaj: TO JEST TWOJE ŻYCIE! – jest o co zawalczyć.

Zobacz: 10 sentencji Dalajlamy, które mogą być życiowym drogowskazem

Przestań się martwić i zacznij żyć

1. Zaakceptuj prawdę – szczególnie tą o sobie. To pierwszy krok, aby wrócić na swoją życiową drogę. Uświadomienie sobie prawdy o sobie, swojej sytuacji i otoczeniu, pozwoli ci realnie spojrzeć i wybrać te aspekty twojego życia, które szwankują i potrzebują zmiany w pierwszej kolejności.

2. Daj sobie prawo do zmian. Życie w toksycznym związku czy ciągła konieczność podporządkowania się decyzjom szefa, z którymi się nie zgadzasz, blokuje ciebie i twój rozwój. Nie musisz całe życie się poświęcać i żyć tak jak chcą tego inni – weź przykład właśnie z nich i zacznij myśleć przede wszystkim o sobie – jeśli nie zgadzasz się z decyzją szefa, powiedz mu to! Jeśli twój związek cię przytłacza – przeprowadź rozmowę z partnerem – nie czekaj aż sytuacja zmieni się sama, wpłyń na tą zmianę i zawalcz o lepszą pozycję dla siebie.

3. Negatywne myślenie. Ciągłe myślenie w kategoriach „nie jestem w stanie tego zrobić” działa jak samospełniająca się przepowiednia. Spójrz dookoła: tylu osobom udało się osiągnąć swój cel. Dlaczego tobie ma się nie udać?

4. Przeżywanie własnych porażek. OK, popełniłeś błąd – zrób analizę, wyciągnij z niej wnioski i zapomnij o błędzie! Nie żyj przeszłością, nie obwiniaj się ciągle tym, co się stało tylko popracuj nad poprawą tej sytuacji. Ciągłe roztrząsanie porażki z przeszłości w niczym nie posuwa cię do przodu, sprawia że stoisz w miejscu a inni wciąż idą przed siebie…

5. „Przepraszam bardzo…” – skończ z tym koniecznie. Jeśli łapiesz się na tym, że od tego sformułowania zaczynasz każde swoje zdanie, to znaczy, że jest już z tobą bardzo źle…nie musisz na każdym kroku przepraszać, jeśli nie zgadzasz się z czyjąś opinią… masz prawo wygłosić swoją. Nie musisz przepraszać, jeśli masz ochotę coś zrobić – jeśli przepraszasz, to znaczy, że podświadomie czujesz się winny – a nie jesteś. Porzuć „przepraszam bardzo” raz na zawsze.

6. „Kiedyś to zrobię” – to najbardziej blokująca nasze działania myśl. Nie ma „kiedyś”- jest teraz. Jesteś tyle wart, ile robisz teraz, nie ile zrobisz w przyszłości. Sukces nie przychodzi do tych, co o nim marzą tylko do tych, co go realizują. Zapytaj samego siebie, co jest dla ciebie najważniejsze i zacznij to realizować. I pamiętaj! Jeśli będziesz czekał aż w 100% poczujesz, że jesteś gotowy – na czekaniu możesz spędzić resztę swojego życia…

Zobacz: Mądrość przekazana przez starsze pokolenie

Sprawdź: Co jeść, aby poczuć szczęście?

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA