Poznań - najzdrowsze miasto w Europie

Poznań przez dwa listopadowe dni stanie się miastem, w którym będzie się mówiło o zdrowiu najwięcej. Będzie też prawdopodobnie miejscem o największym zagęszczeniu doktorów, profesorów i osób związanych z dbaniem o ludzkie zdrowie.

Międzynarodowy Kongres Zdrowia Publicznego odbędzie się już po raz piąty. Od 7 do 8 listopada w Poznaniu zaplanowano cykl spotkań poświęconym kilku tematom. Wszystkie związane będą ze zdrowiem mieszkańców Europy, a przede wszystkim wyrównywaniem różnic zdrowotnych między krajami Unii Europejskiej. W poniedziałek swój wykład wygłosi laureat nagrody Nobla Harald zur Hausen.

Sprawdź: Problem polskich miast: zanieczyszczone powietrze i jego wpływ na zdrowie

Specjaliści zajmą się najpoważniejszymi w tej chwili problemami, z którymi zmagają się europejskie społeczeństwa. Palenie tytoniu, zdrowe odżywianie, astma - także u dzieci - to tylko kilka z tematów. Ciekawostką jest, że ogromny nacisk w czasie kongresu będzie położony na rolę samorządów lokalnych w dbaniu o kondycję zdrowotną mieszkańców. To im przypisuje się spore możliwości zarówno w promocji zdrowia, jak i tworzeniu specjalnych programów zdrowotnych.

Kongres Zdrowia Publicznego i konferencję ministerialną "Solidarność w zdrowiu" organizuje Ministerstwo Zdrowia we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym.

Zobacz: 5 najzdrowszych miast świata

Czytaj: Domek pod miastem. Marzenie niedobre dla zdrowia?

Czytaj też: Jak chronić się przed smogiem?

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA