Nowy sklep

już ON-LINE

Pracujesz? Nie pij, kac obniży twoją efektywność

Osoby, które pracują zbyt długo, mogą być nawet trzykrotnie bardziej narażone na nadużywanie alkoholu i uzależnienia. Po pracy piwo, a w pracy kac obniża naszą efektywność.
 

Najnowsze wyniki badań w związku z uzależnieniami opublikowało naukowe czasopismo "Addiction". Specjaliści Otago University w Nowej Zelandii twierdzą, że doszli do takiego wniosku po przebadaniu 1 tys. osób w wieku 25-30 lat.

Sprawdź: Czy masz problem z alkoholem?

Wpływ alkoholu na pracę

Z przedstawionych przez nich wyliczeń wynika, że ci z nich, którzy pracowali  co najmniej 50 godzin tygodniowo od 1,8 do 3,3 razy częściej sięgali po alkohol.

Główna autorka badań dr Sheree Gibb twierdzi, że częstsze zaglądanie do kieliszka jest prawdopodobnie próbą radzenia sobie z powodowanymi pracą stresami. Jej zdaniem, nie chodzi tylko o napięcia nerwowe powodowane samą pracą. Już samo dłuższe i częstsze przebywanie ze współpracownikami może stwarzać atmosferę sprzyjającą sięganiu po alkohol.

Warto zaznaczyć, że nadużywanie alkoholu przez spędzanie dużych ilości czasu w pracy nie wpływa negatywnie tylko na zdrowie. Jeśli za dużo i stale pijemy, często jesteśmy na kacu. A kac źle wpływa na samopoczucie i obniża efektywność w pracy.

Zobacz: Praca przy komputerze - postrach dla kręgosłupa

Czytaj też: Co jest groźniejsze alkohol czy narkotyki?

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA