Prawdopodobnie najlepsza na świecie metoda leczenia osteoporozy, artrozy, a nawet kontuzji sportowych!

W dziedzinie medycyny regeneracyjnej dotychczas nie opracowano skuteczniej metody niż terapia rezonansem magnetycznym MBST®. To prawdziwa innowacja w rehabilitacji, która wykorzystywana jest w leczeniu nawet najpoważniejszych chorób układu kostnego. Na czym polega i jakie są jej zastosowania – o tym piszemy poniżej.
Zdjęcie RTG kości

Artykuł sponsorowany

Źródło: 123RF

Jak działa rezonans magnetyczny?

Leczenie rezonansem magnetycznym w systemie MBST® polega na uzupełnianiu ubytków kostnych poprzez regeneratywną stymulację komórek. Pobudzone do wzrostu komórki w naturalny sposób wypełniają luki w tkance kostnej, przyśpieszając jej regenerację. Dzięki temu możliwa jest odbudowa nawet najmniejszych uszkodzeń. Poprzez zorientowanie na przyczynę choroby, rezonans magnetyczny skutecznie pomaga w naturalnej regeneracji tkanek. Dzięki temu organizm radzi sobie samodzielnie z naprawą defektów, przez co niepotrzebne są jakiekolwiek ingerencje w jego strukturę. Czyni to terapię rezonansem magnetycznym MBST® doskonałą, bezinwazyjną alternatywą dla skomplikowanych operacji stawów i kręgosłupa.

Skuteczna walka z osteoporozą i artrozą

Terapia MBST® w leczeniu artrozy i osteoporozy znajduje zastosowanie już od ponad dwudziestu lat. Leczenie zwyrodnień stawowych wynikających z pogorszenia jakości tkanki kostnej to także jedna z najbardziej powszechnych form wykorzystania tej metody. Setki tysięcy pacjentów uskarżających się na zmiany wynikające z rzeszotnienia kości i chronicznego zapalenia stawów doceniły jej zalety. Wynikiem stosowania metody MBST® jest wyraźna poprawa grubości, objętości i powierzchni struktur chrzęstno-kostnych.

Reklama

Kiedy zrobić rezonans magnetyczny?

Wskazania do bezinwazyjnego leczenia stawów to m. in. dyskopatia kręgosłupa, rozmiękanie chrząstek (chondromalacja), a także artroza kolanowa i biodrowa. Zalety stosowania rezonansu magnetycznego docenią także pacjenci poszukujący efektywnej metody walki z utratą masy poszczególnych kości. MBST® jest również polecane osobom, których organizm jest nadzwyczaj podatny na złamania. Poza skutecznością, równie mocną stroną terapii MBST® jest brak znanych skutków ubocznych: medycyna regeneracyjna może być stosowana właściwie przez każdego, niezależnie od wieku i ogólnego stanu zdrowia.

Rezonans również dla sportowców

Zalety terapii MBST® docenią również sportowcy, którzy borykają się z kontuzjami kości. Nie da się ukryć, że urazy w sporcie są rzeczą powszechną. Do najpoważniejszych należą złamania, które nierzadko mogą przesądzić o dalszej karierze zawodnika. Rozwiązaniem jest leczenie rezonansem magnetycznym, który wyraźnie poprawi strukturę tkanki kostnej i zdolności regeneracyjne organizmu. Znacznie przyśpieszy ono odbudowę tkanek, pozwalając na powrót do pełnej sprawności – bez względu na rozległość kontuzji.

Oceń artykuł

(liczba ocen 48)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!