Prezerwatywy z wypustkami i prążkami. Czy warto używać?

Prezerwatywy z wypustkami i prążkami – podnoszą temperaturę zbliżenia, zwiększają poziom satysfakcji, podkręcają tempo. Jak działają kondomy z wypustkami, czy warto ich używać? W jakich sytuacjach sprawdzają się najlepiej?
Prezerwatywy z wypustkami wiszące na sznurku
źródło:123RF

Spis treści

Prezerwatywy z wypustkami

Prezerwatywy z wypustkami zostały stworzone po to, zwiększyć poziom stymulacji pochwy i zapewnić tym samym większą głębię intymnych doznań. Pozornie głównym beneficjentem tego rozwiązania pozostaje kobieta. Także jednak płeć przeciwna może czerpać korzyści z ich używania, a związane to jest nie tylko ze wzrostem temperatury uczuć w sypialni. Często bowiem prezerwatywy z wypustkami skonstruowane są tak, by wyrównywać tempo i czas osiągania seksualnego spełnienia. W jaki sposób jest to możliwe? Jak skonstruowane są prezerwatywy z wypustkami? Jakie są dostępne ich modyfikacje i czemu one służą? Czy tego typu środki antykoncepcyjne zapewniają pełnię ochrony przed nieplanowaną ciążą oraz wirusem HIV i chorobami wenerycznymi?

Jak są zbudowane kondomy z wypustkami?

Kondomy z wypustkami są prezerwatywami wykonanymi zazwyczaj z naturalnego lateksu, o stosunkowo grubych ściankach (około 70 mikronów, czyli 0,07 milimetra), w budowie których wyróżnić można charakterystyczne wypukłości. W zależności od konkretnego modelu i marki producenta, mają one około 1-3 milimetrów średnicy i są rozłożone na całej powierzchni prezerwatywy lub tylko w wybranych jej miejscach. 

Głównym celem jest dodatkowa stymulacja wrażliwych miejsc znajdujących się na przedniej, tylnej oraz bocznych ściankach pochwy, z punktem G na czele. Oczywiście, sfera doznań seksualnych jest na tyle zindywidualizowana, że w praktyce odczucia związane z używaniem fakturowanych prezerwatyw mogą być skrajnie różne – od euforii, przez obojętność, po lekkie rozdrażnienie.

Prezerwatywy prążkowane z wypustkami

Wiodący producenci oferują też prezerwatywy z wypustkami i prążkami. Elementy te rozmieszczone są tak, by dodatkowo potęgować różnorodność doznań. Przykładowo, wypustki znajdujące się bliżej zakończenia prezerwatywy służą do stymulacji obszarów znajdujących się w głębi pochwy, natomiast ulokowane bliżej prążki pobudzać mogą rejony ujścia pochwy, a nawet łechtaczkę. Tego typu wrażenia wzmacniane są przy zastosowaniu odpowiedniej pozycji – na przykład lekko zmodyfikowanej klasycznej pozycji misjonarskiej, gdy mężczyzna wychylony jest do przodu tak mocno, że jest w stanie w trakcie penetracji pochwy jednocześnie pobudzać członkiem łechtaczkę.

Kondom z wypustkami i benzokainą

Wiedzieć należy, że prezerwatywy z wypustkami i prążkamito tylko jedna z licznych modyfikacji mających na celu urozmaicenie, ale też poprawę życia seksualnego. Podobnym rozwiązaniem są kondomy zwiększające doznania partnerki i obniżające poziom stymulacji partnera.

Są one wyposażone w drażniące ścianki pochwy wypustki, a jednocześnie charakteryzują się stosunkowo grubymi ściankami oraz nasączone są od wewnątrz benzokainą, czyli środkiem znieczulającym – w ten sposób prącie z mniejszą intensywnością odbiera bodźce fizyczne związane z wykonywaniem ruchów frykcyjnych. Kondom z wypustami i benzokainą jest idealnym środkiem zaradczym wyrównującym tempo w tych sypialniach, w których ona wykazuje mniejszą wrażliwość seksualną, on zaś z łatwością osiąga satysfakcję, a nawet cierpi na problem z przedwczesnym wytryskiem. 

Czy prezerwatywy z wypustkami i prążkami są skuteczne?

Prezerwatywy z wypustkami i prążkami spełniać muszą te same kryteria dotyczące bezpieczeństwa, jak inne tego typu środki chroniące przez niechcianą ciążą i chorobami. Można więc przyjąć, że ich skuteczność jako środka antykoncepcyjnego waha się w przedziale od 98 do 85 procent, w głównej mierze będąc warunkowaną prawidłowością użytkowania. W przypadku większej ilości „urozmaiceń”, zwłaszcza prezerwatywy z dużymi wypustkami mogą nie tak dokładnie przylegać do powierzchni członka, przez co są nieco bardziej podatne na zsuwanie się w trakcie zbliżenia, zwłaszcza jeśli pochwa partnerki nie jest właściwie nawilżona.

Problem ten jest jednak marginalny, jeśli kondom jest właściwie dobrany rozmiarem, a mężczyzna w trakcie całego zbliżenia zachowuje pełną erekcję. To jeden z tych czynników, które sprawiają, że tego typu asortyment poleca się kochankom doświadczonym, nie koniecznie zaś początkującym. 

Czy warto używać „gumki” z wypustkami? 

Opinie na temat tego, jak „gumki” z wypustkami sprawdzają się w praktyce, są zróżnicowane. 

Użytkownicy wymieniają zarówno ich zalety, jak i wady:

  • zalety: zwiększenie stymulacji ścianek pochwy, wprowadzenie pikantnych akcentów do sypialni, wyrównanie tempa obojga partnerów,
  • wady: zbytnie znieczulenie członka w przypadku zawartości benzokainy. 

Z opinii tych wyciągnąć można wniosek, że prezerwatywy z wypustkami są dobrym wyborem dla partnerów świadomych reakcji swojego ciała, szukających nowych wyzwań lub pragnących udoskonalić swoje pożycie. Z różnych względów nie jest to natomiast najlepszy wybór dla początkujących kochanków – zdecydowanie lepiej jest, by własnej seksualności uczyli się stosując bardziej neutralne zabezpieczenia. Nawet kosztem początkowych niepowodzeń.

Bibliografia

  • Zygmunt Zdrojewicz, Magdalena Szewczyk, Punkt G — fakty i mity, Seksuologia Polska 2005, 3, 1
  • Zygmunt Zdrojewicz, Ewa Świerczyńska, Prezerwatywy — historia i teraźniejszość, Seksuologia Polska 2009, 7, 1

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

Powyższy artykuł prezentuje treści informacyjne i został opracowany wyłącznie przez redakcję serwisu. Artykuł zawiera informacje o wybranych produktach dostępnych w internetowym Sklepie Medme.pl i ma charakter autopromocyjny Sklepu Medme.pl Wybór prezentowanych produktów lub kategorii produktów został dokonany w sposób rzetelny, wyłącznie przez redakcję serwisu.
Zamknij